Srebrny jubileusz naszych kapłanów

Data dodania: 2019.05.26

25 lat to po ludzku dużo czasu. W życiu kapłana lata służby można zmierzyć ilością sprawowanych Mszy św., udzielonych sakramentów chrztu czy małżeństwa, rozdanych Komunii św. i sakramentalnych rozgrzeszeń w konfesjonale. 25 lat posługi to czas wielkiej radości, ale i podsumowań, a przede wszystkim dziękczynienia. A że najlepszym dziękczynieniem jest Eucharystia, "25-letni" kapłani naszej diecezji wspólnie modlili się przy ołtarzu 24 maja wraz ze swoim pasterzem, Księdzem Biskupem Grzegorzem Kaszakiem oraz księdzem kanclerzem Mariuszem Karasiem.

25 lat kapłaństwa świętowali księża Baran Józef, Barcicki Krzysztof, Bujak Krzysztof, Kempiński Paweł, Mularczyk Zbigniew, Nalepa Grzegorz, Niedziela Piotr, Seweryn Artur, Smętek Mariusz, Sołtysek Mirosław, Tosza Mirosław, Zdrach Jacek, Ziental Grzegorz. Księża wspominali także zmarłego przed 9 laty kolegę rocznikowego, ks. Ryszarda Srokę.

Pracują jako wikariusze, proboszczowie, kapelani wspólnot. Na jubileusz zgromadzili się w parafii NMP Różańcowej w Sosnowcu, gdzie od roku proboszczem jest jeden z nich. To też szczególne miejsce w naszej diecezji – tuż obok Placu Papieskiego, naznaczone obecnością św. Jana Pawła II, którego orędownictwo podkreślały wystawione przy ołtarzu relikwie oraz formularz Mszy św.

W homilii Ksiądz Biskup przypomniał, że kapłani każdego dnia powinni dziękować za dar swojego powołania.

Czcigodnym Jubilatom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi oraz ludzkiej wdzięczności i życzliwości!

Tekst: Jarosław Ciszek
FOTO: Jarosław Ciszek, Olimpia Kucharska