100 lat z Rycerstwem Niepokalanej

Data dodania: 2017.12.12

Stowarzyszenie "Rycerstwo Niepokalanej" wraz z Zakonem Franciszkanów z Sanktuarium świętego Antoniego z Padwy w Dąbrowie Górniczej-Gołonogu z wielkim zaangażowaniem przygotowało się do świętowania 100. rocznicy założenia "Rycerstwa Niepokalanej" przez O. Maksymiliana Marię Kolbego. Na tę okoliczność wydany został jubileuszowy folder o powstaniu "Rycerstwa Niepokalanej "i działalności dzisiaj, lokalnej wspólnoty MI (od nazwy łacińskiej-Militia Immaculatae). Z tej racji została zorganizowana wystawa o życiu i działalności świętego Ojca Maksymiliana. Wśród wiernych zostały rozprowadzone Cudowny Medalik wraz z wydanym okolicznościowym folderem, związanym z Jubileuszem100-lecia. Na wystawie wyeksponowane zostały Kroniki prowadzone od 2010 roku, które przedstawiają historię działania miejscowej wspólnoty "Rycerstwa Niepokalanej " na przestrzeni lat . Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem. Od pierwszego dnia Nowenny przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP była możliwość zapoznania się z dziełem Rycerstwa. 8 grudnia o godzinie 18.00 została odprawiona uroczysta Msza św. z Aktem zawierzenia Niepolanemu Sercu Maryi wszystkich czcicieli i rycerzy. Uroczystości przewodniczyli m.in. Ksiądz Biskup Piotr Skucha oraz Ksiądz Biskup Jerzy Maculewicz Administrator Apostolski z Uzbekistanu z udziałem miejscowych Ojców Franciszkanów oraz Kapłanów z Dąbrowy Górniczej. Oprawę muzyczną w czasie Mszy św. wykonała grupa dzieci z zespołu wokalno-muzycznego "Scholka Antolka". Procesja z darami od rycerzy Niepokalanej i poczet sztandarowy Stowarzyszenia "Rycerstwo Niepokalanej" podkreślały wyjątkowy charakter tych uroczystości.

Tekst i FOTO: Jerzy Mickiewicz
Prezes MI Dąbrowa Górnicza - Gołonóg