Jaworzno: poświęcenie ronda Lecha i Marii Kaczyńskich

Data dodania: 2017.12.12

Rada Miejska w Jaworznie jednogłośnie przyjęła uchwałę o nazwaniu ronda, u zbiegu ulicy św. Wojciecha i "Obwodnicy Północnej", imieniem Marii i Lecha Kaczyńskich. Uroczystości poświęcenia ronda w niedzielę, 10 grudnia 2017 r., rozpoczęły się Mszą św. w intencji śp. Pary Prezydenckiej w Kolegiacie św. Wojciecha i św. Katarzyny w Jaworznie, pod przewodnictwem ks. Eugeniusza Cebulskiego. W uroczystej Mszy św. wzięły udział władze samorządowe, parlamentarzyści, przedstawiciele komisji zakładowych NSZZ Solidarność, dyrektorzy instytucji i zakładów pracy z terenu miasta, zaproszeni goście i mieszkańcy Jaworzna.

Po Mszy św. władze miasta, zaproszeni goście oraz mieszkańcy specjalnie podstawionym autobusem udali się na rondo, gdzie najpierw odsłonięto tablice pamiątkowe. Po okolicznościowych przemówieniach ks. Cebulski poświęcił nowe rondo, wyrażając wdzięczność, radość i dumę, że miasto Jaworzno w tak piękny sposób uczciło pamięć Marię i Lecha Kaczyńskich.

ks. Zbigniew Słowikowski