Szkolne spotkania opłatkowe i jasełkowe z Biskupem

Data dodania: 2017.12.15

Każdego roku wśród spotkań opłatkowych, na które zapraszany jest Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak, ważne miejsce zajmują uroczystości organizowane przez szkoły. Każdorazowo są szansą wyrażeniem życzliwości całemu środowisku oświatowemu, a dla dzieci stanowią piękny przykład tradycjnego spędzania Świąt.

Pierwszym z tegorocznych spotkań była wizyta w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 11 w Sosnowcu - Maczkach, gdzie tradycyjnie przed zajęciem miejsc przy stole zebrani goście obejrzeli pouczające jasełka przybliżające wartość i istotę Bożego Narodzenia.

Tradycją stało się, że działające w naszej diecezji Zespoły Szkół Katolickich organizują spotkanie opłatkowe dla dyrektorów placówek edukacyjnych z całego miasta. 13 grudnia Ksiądz Biskup uczestniczył w takiej wigilii w Dąbrowie Górniczej.

14 grudnia Ksiądz Biskup Gościł w Szkole Podstawowej nr 4 w Będzinie, gdzie poza jasełkami, dzieleniem się opłatkiem i spotkaniem przy stole z pracownikami wziął udział w rozstrzygnięciu kolejnej edycji konkursu na kolędę i kartkę bożonarodzeniową.

Wigilia dla sosnowieckiego środowiska oświatowego organizowana przez Zespół Szkół Katolickich w Sosnowcu odbyła się 15 grudnia.