Oaza Dzieci Bożych - wspomnienia z I turnusu w Łostówce

Data dodania: 2019.07.29

W dniach 28 czerwca – 14 lipca przebywaliśmy w Łostówce na rekolekcjach ODB 2. Nasza grupa liczyła 47 uczestników, 7 animatorów, panią Basię pielęgniarkę, która leczyła wszelkie choroby ciała i zawsze gotowa była wesprzeć dobrym słowem, dwie legendy polskiej kuchni, które dbały by głodnych nakarmić i spragnionych napoić – panie Mariannę oraz Krysię i nieocenionego księdza Pawła.

Nasze rekolekcje przeżywaliśmy w rytmie wzrastającej fasolki, którą zasadziliśmy na spotkaniach w grupie pierwszego dnia. Miała nam ona towarzyszyć przez cały czas wyjazdu i przypominać byśmy jak ona starali się wzrastać i przynosić obfite owoce. Centralnym punktem każdego dnia była Msza Święta oraz poprzedzający ją Namiot Spotkania. Równie ważna była adoracja przeżyta pod koniec rekolekcji, gdzie każdy po kolei mógł uklęknąć przed Panem Jezusem, a reszta, stojąc w szpalerze wzdłuż kaplicy towarzyszyła mu swoją cichą modlitwą.

Oprócz troski o ducha troszczyliśmy się również o dobrą zabawę i radość wspólnego przebywania z sobą. Pomagały nam w tym liczne wycieczki: walczyliśmy ze swoimi słabościami przy wspinaczce na Ćwilin – gdzie na szczycie sprawowaliśmy Eucharystię, a nasz wysiłek został nagrodzony przepysznymi jagodami. Udaliśmy się też do rodzinnej miejscowości księdza Pawła – Limanowej, gdzie mieliśmy okazję zwiedzić sanktuarium i zostaliśmy ugoszczeni przez jego rodziców. Uraczyli nas oni pysznymi kiełbaskami, ciastem i kompotem. Byliśmy również na basenie i ku uciesze dzieci w Rabkolandzie, gdzie mogliśmy wyszaleć się na karuzelach. W 13. dniu wzięliśmy udział w Dniu Wspólnoty, na którym nasi utalentowani uczestnicy przedstawili (przygotowaną wcześniej pod okiem animatorki Ani) scenkę o zasiewie ziarna. Została ona nagrodzona gromkimi brawami. Wiele radości dostarczały również pogodne wieczorki. Niezaprzeczalnie ulubioną zabawą zarówno dzieci, jak i kadry, był zbijak. Dzieci codziennie uczyły się czegoś nowego. Właśnie w tym celu po prowadzonych przez animatorów warsztatach miały do wykonania zadanie, które umożliwiało im zdobycie sprawności w danej dziedzinie. Były to m.in. kurs pierwszej pomocy, warsztaty plastyczne, muzyczne i teatralne oraz zawody sportowe. Sprawności zdobyć można było również podczas wycieczek.

Nasze rekolekcje można zdecydowanie uznać za czas pełen prawdziwej, dziecięcej radości, umacniania wiary i dzielenia się sobą nawzajem.

Tekst: Laura Marzec
FOTO: uczestnicy wyjazdu

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.