Wypoczynek rodzin wielodzietnych w Górach Stołowych

Data dodania: 2019.08.09

Jak co roku Katolickie Stowarzyszenie Rodzin Wielodzietnych im. św. Jadwigi Śląskiej odbywało swój wypoczynek – tym razem w Górach Stołowych, w malowniczym Lewinie Kłodzkim, w Ośrodku Wypoczynkowym "Marysieńka". Każdy z uczestników zdobywał swój szczyt. Jedni wspinając się na Szczeliniec, drudzy pokonując swoje słabości fizyczne, mentalne i psychiczne, jeszcze inni uczyli się wytrwałości pokonując szlaki spowite dziką naturą. A to wszystko u boku Boga. Każdy dzień rozpoczynaliśmy Mszą Świętą i nauką kierowaną do nas przez naszego ukochanego opiekuna duchowego, księdza Grzegorza Kossa. To swego rodzaje rekolekcje dla ciała i duszy.

Niezapomniany czas dla całej rodziny, pełen radości, miłości wzajemnej. Cały rok oczekiwany przez rodziny zrzeszone w Stowarzyszeniu. Dbanie o rodzinę, to jeden z naszych priorytetów. Dlatego od wielu lat prowadzimy warsztaty, zajęcia, prelekcje, które wnoszą w życie uczestników naszego wypoczynku wiedzę i narzędzia ulepszające metody wychowawcze, a małżonkowie uzdrawiają swoje relacje. Dobre relacje to fundament kochającej się, silnej rodziny. Zajęcia i warsztaty prowadzone dla dzieci i młodzieży, pod opieką wykwalifikowanej kadry wychowawców, jak również i dla rodziców pod przewodnictwem specjalisty, to jeden z głównych punktów naszego dzieła.

Najmłodsi poprzez zabawę otrzymali wiedzę z zakresu między innymi profilaktyki, rozwinęli także zdolności manualne, taneczne i poszerzyli zainteresowania, kształtowali nowe. Dzieci i młodzież formowały i utwierdzały postawy zaradności, wspólnoty i przyjaźni.

Podczas wypoczynku odbywały się ciekawe prelekcje prowadzone między innymi przez żołnierza, który opowiadał o trudach służby na misjach, czy też uczestniczkę Światowych Dni Młodzieży w Panamie Dominikę Krajniewską, relacjonującą przebieg wydarzenia. Był również i występ mażoretek.

Znamienitym wydarzeniem dla uczestników było odnowienie przyrzeczeń ślubnych małżonków podczas Mszy Świętej. Później randka, wspaniały czas.

Wspólne wycieczki, ognisko, ubogacające rozmowy, wymiana doświadczeń podczas wieczornych rozmów wypełniały wolny czas. Błędne Skały, adrspaskie skaliste miasto w Czechach, Duszniki Zdrój, Kudowa Zdrój, Pilica Zdrój, gdzie można było napić się leczniczej wody, Kłodzko i twierdza, która może poszczycić się ciekawą historią, Kudowa Zdrój i Muzeum Kultury Ludowej Pogórza Sudeckiego, oraz wiele innych pięknych miejsc sprawiły, iż chciałoby się tam powrócić znów.

Przez dwa tygodnie nasza wspólnota przeżywała wspaniałe chwile, gdzie przyjaźń, wymiana poglądów i doświadczeń tworzyła unikalną atmosferę, którą możemy odnaleźć w naszych comiesięcznych spotkaniach i oczywiście podczas przyszłorocznego wypoczynku.

Nasz wspólny wypoczynek udał się dzięki dotacjom, przy wsparciu sponsorów.

"Rodzina Bogiem silna,
staje się siłą człowieka i całego narodu"

(św. Jan Paweł II)

Tekst: Elżbieta Ulman Prezes KSRW
FOTO: uczestnicy wyjazdu

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.