20 drzew owocowych na 20 lat papieskiej pielgrzymki

Data dodania: 2019.09.05

W tym roku diecezja sosnowiecka świętuje piękny jubileusz 20. rocznicy wizyty św. Jana Pawła II w Sosnowcu.

„Zrodził się pomysł, by uczcić ten jubileusz zasadzeniem dwudziestu owocowych drzew. Dlaczego owocowych? Bowiem przez 20 ostatnich lat ta pielgrzymka przynosi ciągle błogosławione owoce. Te drzewa będą inspirować nas, by wracać do tych wydarzeń, które dokonały się w Sosnowcu za przyczyną św. Jana Pawła II” – mów ks. Michał Borda, dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii.

Przez cały rok drzewa sadzone były w miejscach związanych z papieżem w diecezji – na terenie sanktuariów, kościołów i szkół szczególnie aktywnie współpracujących z Wydziałem Katechetycznym przy organizacji konkursów religijnych, m.in. w Będzinie, Bydlinie, Sławkowie, Sosnowcu, Bukownie, Wolbromiu, Jaworznie, Jaroszowcu, Rodakach i Sułoszowej.

Ostatnie, dwudzieste drzewo – czereśnio-wiśnię, posadził 4 września Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak przy II Liceum Ogólnokształcącym im. S. Żeromskiego w Dąbrowie Górniczej. „Niech to drzewko zawsze przypomina tą postać. Chciałbym, by każdy, kto spojrzy na nie, zainteresował się tym, czego nauczał nasz papież. Myślę, że to będzie najwspanialszy owoce tego drzewka” – mówił Biskup.