5 października Margaretki poświęcą sztandar

Data dodania: 2019.09.20

Sztandary już od dawna otoczone były należnym im szacunkiem i miłością, Dlatego oddawano im cześć i honory, uroczyście je poświęcano, składano na nie przysięgę. Apostolat modlitwy za kapłanów MARGARETKA Diecezji Sosnowieckiej doczekał się swojego sztandaru - widzialnego znaku jednoczącego wszystkich wiernych, dla których sprawa modlitwy za kapłanów jest ważna. To oddolna inicjatywa członków Apostolatu.

Serdecznie zapraszamy na uroczystość poświęcenia sztandaru 5 października (sobota) o g. 9 w sosnowieckiej Katedrze. Mszy św. i obrzędowi poświęcenia przewodniczył będzie Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak.

Diecezjalny Asystent Apostolatu MARGARETKA ks. Tomasz Zmarzły dziękuje wszystkim zaangażowanym w podjęcie tej inicjatywy. Szczególnie dziękuję sponsorom: kapłanom diecezji sosnowieckiej, wiernym świeckim, Księdzu Biskupowi Grzegorzowi Kaszakowi, ks. kan. Michałowi Bordzie, ks. kan. Andrzejowi Gliszcie, ks. kan. Józefowi Handerkowi wraz z parafianami, Pelagii i Henrykowi Parciak

Podczas spotkania każdy z uczestników otrzyma specjalnie przygotowany na tę okazję modlitewnik z modlitwami za kapłanów i o nowe powołania do stanu kapłańskiego i zakonnego.