Milowice: uroczystości ku czci poległych za Ojczyznę

Data dodania: 2019.11.09

Tradycyjnie od Mszy św. w parafii MB Szkaplerznej w Sosnowcu – Milowicach rozpoczęło się sosnowieckie celebrowanie Święta Niepodległości. 9 listopada Mszy św. w parafii MB Szkaplerznej w intencji Ojczyzny i mieszkańców tych ziem, poległych przez lata w jej obronie przewodniczył Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak.

W uroczystościach wzięły udział władze miasta, parlamentarzyści i przedstawicieli sosnowieckich szkół oraz mieszkańców. Jak zwykle losy walk o niepodległość w Zagłębiu przybliżał prof. Dariusz Nawrot. Uroczystość uświetniła Sosnowiecka Orkiestra Dęta.

Druga część uroczystości odbyła się pod nieodległą kapliczką św. Jana Nepomucena – miejscem spoczynku sześciu powstańców listopadowych, poległych w 1831 roku, oraz nieznanej liczby powstańców styczniowych. Tu odśpiewano hymn i złożono kwiaty.