Święto Niepodległości w parafiach Czeladzi

Data dodania: 2019.11.12

101. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości stała się okazją do zanoszonej w parafiach modlitwy w intencji Ojczyzny, ale także koncertów i wydarzeń artystycznych. Zapraszamy do obejrzenia nadsyłanych relacji.

Parafia MB Bolesnej

11 Listopada Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak sprawował Mszę św. w intencji Ojczyzny w kościele Matki Bożej Bolesnej w Czeladzi. Wraz z nim celebrali ją księża proboszczowie Janusz Grela i Józef Handerek.

Parafia św. Mateusza

Dzień przed Świętem Niepodległości, 10 listopada, wierni mogli obejrzeć montaż słowno-muzyczny, który przedstawiła młodzież z sosnowieckiego Technikum Gastronomiczno-Hotelarskiego nr 3, pod przewodnictwem ks. Piotra Szczęsnego.

Parafia św. Stanisława

Mszę św. w czeladzkiej świątyni św. Stanisława odprawił ks. proboszcz Jarosław Wolski. W uroczystości udział wzięły władze samorządowe na czele z Burmistrzem i Przewodniczącą Rady Miejskiej, licznie przybyłe poczty sztandarowe oraz przedstawiciele służb mundurowych, stowarzyszeń i instytucji. Po Mszy Św. odbył się uroczysty przemarsz ulicami miasta z towarzyszeniem orkiestry dętej.