Jubileuszowa Paraspartakiada Śląska i Zagłębia

Data dodania: 2019.11.14

Dąbrowa Górnicza po raz 20. była miejscem sportowych zmagań osób niepełnosprawnych nie tylko z województwa śląskiego, ale też małopolskiego, opolskiego i świętokrzyskiego. W jubileuszowej edycji Paraspartakiady Śląska i Zagłębia Osób Niepełnosprawnych udział wzięło ponad 400 zawodników z 38 szkół, domów pomocy społecznej, ośrodków wsparcia czy warsztatów terapii zajęciowej.

Organizatorem wydarzenia jest co roku Stowarzyszenie Neuron, a współorganizatorami Duszpasterstwo Osób Niepełnosprawnych Diecezji Sosnowieckiej oraz Centrum Sportu i Rekreacji i V LO w Dąbrowie Górniczej. Patronat nad imprezą objął m.in. Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak, który tradycyjnie wziął udział w inauguracji sportowych i sprezentował wszystkim uczestnikom jubileuszowy tort.

Wszyscy uczestnicy otrzymali medale, a zwycięzcy w poszczególnych zawodach dyplomy i nagrody. Tradycyjnie wręczono też puchar Prezydenta RP Andrzeja Dudy za największą ilość punktów i najlepszy wynik w poprzedniej edycji imprezy, który trafił do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 5 w Gliwicach.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.