Jaworzno: Biskup gotował z ubogimi

Data dodania: 2019.11.15

Po raz trzeci w najbliższą niedzielę przeżywać będziemy Światowy Dzień Ubogich, ustanowiony przez papieża Franciszka na zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. W jaworznickiej wspólnocie Betlejem świętowanie trwa już od czwartku, kiedy odbyła się wieczorna Eucharystia i nocne czuwanie z Chrystusem Eucharystycznym.

Piątkowy dzień obok modlitwy przyniósł spotkanie z niezwykłymi gośćmi - z mieszkańcami i przybyłymi wspólnie gotowali Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak i znany dietetyk Marek Zaremba. Ksiądz Biskup osobiście wybrał menu, nie dziwi więc, że zarówno przystawka jak i danie główne były z typowej kuchni włoskiej.

- Nie chodzi o to, by obdarowywać ubogich jedzeniem, ale wspólnie z nimi je przygotować i spożyć, zbudować relację - wyjaśniał sens akcji ks. Mirosław Tosza, opiekun wspólnoty Betlejem.

Po gotowaniu zebrani wspólnie odmówili modlitwę Anioł Pański. Dzień dopełniła wizyta pracowników znanego salonu fryzjerskiego Szabelka Natural Cut Team, którzy zafundowali wszystkim chętnym strzyżenie, czesanie i stylizację fryzur.

Świętowanie zakończy w niedzielę Msza św. o g. 11 i wspólny obiad oraz projekcja filmu "Anioł w Krakowie".