Koncert Kolęd Chóru mieszanego bazyliki olkuskiej

Data dodania: 2020.01.08

6 stycznia 2020, o godz. 17.45, w bazylice św. Andrzeja Ap. w Olkuszu odbył się Koncert Kolęd mieszanego Chóru bazyliki Św. Andrzeja w Olkuszu Cantores Minores Basilica Sancti Andreae, pod dyrekcją jego założyciela, ks. Roberta Żwirka. W pierwszej części Chór śpiewał sam, bądź z towarzyszeniem Macieja Semli na organach. Koncert wzbogacały partie wykonywane przez Izabelę Byczek – sopran solo i ks. Roberta Żwirka – tenor solo. W części drugiej dołączyli muzycy: Jan Kućmierczyk – skrzypce, Elżbieta Pałka – skrzypce, Katarzyna Filo – altówka, Agata Sanchez-Martos – wiolonczela, Martyna Żukowska – fagot oraz Paweł Przybyła - saksofon altowy i sopranowy. Chór i muzycy pięknie wykonywali wszystkie utwory, dając licznie zebranej publiczności niezapomniane chwile artystycznych uniesień, w atmosferze Bożonarodzeniowego kolędowania. Szczególnie widoczny był sposób odbioru koncertu przez słuchaczy podczas wielokrotnych bisów, o które publiczność prosiła na koniec koncertu. Wysłuchał go również ks. prob. Mieczysław Miarka, który też - obok konferansjerów i ks. Roberta Żwirka - zabrał głos. W słowie m.in. podziękował on artystom za piękny koncert.

Tekst i FOTO: Tomasz Wilczyński