Sosnowiec: wigilia dla potrzebujących na Naftowej

Data dodania: 2017.12.17

Już po raz czwarty proboszcz parafii Najświętszego Zbawiciela w Sosnowcu, ks. Stanisław Litwa, ze swoimi parafianami i Rycerzami Kolumba przygotował wigilię dla najbardziej potrzebujących mieszkańców miasta i regionu. Spotkanie wigilijne odbyło się 16 grudnia. Po odczytaniu Ewangelii i złożeniu życzeń w kościele uczestnicy spotkania przeszli na plac kościelny, gdzie czekały na nich zastawione stoły, a parafianie i Rycerze Kolumba wydawali ciepłe posiłki – bigos, grochówkę, smażoną rybę. Każdy z potrzebujących otrzymał także produkty spożywcze na Święta. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Rady Miasta Sosnowca z przewodniczącym Wilhelmem Zychem.

FOTO: Piotr Lorenc