Milowice: Msza z Biskupem na 80-lecie parafii

Data dodania: 2017.12.21

Dokładnie 80 lat temu biskup częstochowski Teodor Kubina podpisał dekret erygujący parafię Matki Bożej Szkaplerznej w Sosnowcu-Milowicach. W przededniu pięknej rocznicy jubileuszową Mszę św. z dziękczynnym "Te Deum" odprawił Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak. Wraz z nim celebrowali ją ks. dziekan Andrzej Domagała oraz ks. kanclerz Mariusz Karaś, który od niedzieli głosił adwentowe rekolekcje przygotowujące do jubileuszu.

"Możemy sobie zadać pytanie "po co?" Po co było tworzyć parafię, a następnie budować ten kościół? Po co było się trudzić i wydawać pieniądze? (...) Odpowiedź jest jedna - chodziło o to, żeby człowiek miał łatwiejszy dostęp do Pana Boga. By Bóg zamieszkał tutaj - wśród rodzin, domostw, wśród waszych przodków. By człowiek mógł łatwiej korzystać z mocy, którymi Bóg obdziela i są przekazywane przez święte sakramenty" - mówił Ksiądz Biskup w homilii dziękując wszystkim budowniczym kościoła i trudzącym się przy jego wyposażaniu.

Biskup złożył też podziękowanie obecnemu proboszczowi, ks. Karolowi Banasikowi, za jego prace prowadzone w kościele i jego otoczeniu oraz na cmentarzu. Wśród remontowych planów na najbliższy czas znajduje się m.in. nowe ogrzewanie świątyni.