Modlitwa Biskupa w Katedrze o ustanie epidemii

Data dodania: 2020.03.25

W samo południe 25 marca, w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak wraz z księżmi posługującymi w parafii katedralnej modlił się, odmawiając Ojcze nasz oraz Anioł Pański, a także modlitwę o ustanie epidemii. Tego dnia o 12.00 w modlitwie zjednoczyli się chrześcijanie wszystkich wyznań na czele z papieżem Franciszkiem - księża w kościołach parafialnych, biskupi w katedrach, a wielu wiernych w swoich domach czy miejscach pracy. We wszystkich świątyniach zabiły także dzwony. Nie ustawajmy w modlitwie do Miłosiernego Boga, by oddalił grożące nam niebezpieczeństwo!

"Jako ufne dzieci zwracamy się do Ojca. Czynimy to każdego dnia, kilka razy dziennie, ale w tej chwili chcemy błagać o miłosierdzie dla ludzkości ciężko doświadczonej pandemią koronawirusa. A czynimy to razem, chrześcijanie wszystkich Kościołów i każdej ze wspólnot, każdej tradycji, każdego wieku, języka i narodu. Modlimy się za chorych i za ich rodziny; za pracowników służby zdrowia i tych, którzy im pomagają; za władze, służby porządkowe i wolontariuszy; za duchownych naszych wspólnot. Wielu z nas obchodzi dzisiaj Wcielenie Słowa w łonie Dziewicy Maryi, kiedy w Jej pokornym i całkowitym „niech mi się stanie” odzwierciedliło się „Oto jestem" Syna Bożego. Także i my z całkowitą ufnością powierzamy się w Boże ręce i modlimy się jednym sercem i jedną duszą" - powiedział przed modlitwą w Watykanie papież Franciszek.

 

Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają się do Ciebie szukając siły, zbawienia i pocieszenia. Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość rządzącym, energię i siłę lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne zmarłym. Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła. O to Cię prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen.

Maryjo, Uzdrowicielko chorych i Matko nadziei, módl się za nami!

 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.