Sosnowiec: parafianie św. Floriana pożegnali proboszcza

Data dodania: 2020.06.03

We wtorek wierni parafii św. Floriana w Sosnowcu pożegnali swojego pierwszego proboszcza i budowniczego kościoła, śp. ks. prał. Tadeusza Kamińskiego. Po trzygodzinnym czuwaniu w świątyni przy trumnie zmarłego, rozpoczęła się Msza św. w jego intencji, której przewodniczył Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak. Zmarłego żegnało licznie zgromadzone duchowieństwo i tłumy wiernych.

W homilii Biskup podziękował parafianom, że przez lata wspierali swojego proboszcza w trudzie budowania duchowego i materialnego Kościoła tej "umiłowanej parafii", jak zmarły określił ją w testamencie. Apelował też o modlitwę za śp. ks. Tadeusza Kamińskiego.

Ks. Kamiński zmarł w sobotnie przedpołudnie w wieku 83 lat, w przededniu 60. rocznicy święceń kapłańskich. W parafii św. Floriana pracował jako proboszcz przez 30 lat, aż do przejścia na emeryturę, kiedy zamieszkał w Domu św. Józefa w Będzinie.

W kościele przygotowano wystawę zdjęć przypominających postać śp. ks. Tadeusza Kamińskiego, wyłożono także Księgę kondolencyjną.

Po Eucharystii trumnę z ciałem śp. ks. Tadeusza Kamińskiego przewieziono do parafii Przemienienia Pańskiego w Starokrzepicach (archidiecezja częstochowska), gdzie w środę odbędą się uroczystości pogrzebowe i pochówek na cmentarzu parafialnym.