Boże Ciało w parafiach Czeladzi - procesje i wizytacja

Data dodania: 2020.06.12

W święto Bożego Ciała Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak przeprowadził wizytację kanoniczną parafii św. Mateusza Apostoła w Czeladzi. Poprowadził także tego dnia procesję z Najświętszym Sakramentem oraz modlił się przy grobie pierwszego proboszcza parafii, ks. Jana Kantora.

Ksiądz proboszcz Zbigniew Bigaj podkreślał, że " Od ostatniej wizytacji kanonicznej wszystkie działania duszpasterskie i prace nad duchowym życiem parafian, skupiały się wokół ożywienia życia liturgicznego i modlitewnego oraz budzenia sumień ludzkich i kształtowania wrażliwości na drugiego człowieka, na jego potrzeby". Podziękował również parafianom za wkład w życie parafii, modlitwę, zaangażowanie, życzliwość, serdeczność i gościnność.

W parafii św. Stanisława w Czeladzi procesja także przeszła ulicami miasta po Mszy św. o g. 10 przez księdza proboszcza Jarosława Wolskiego. Celebrans w homilii przypomniał, iż Eucharystia to dziękczynienie.