Inauguracja roku szkolnego w Zespole Szkół Katolickich

Data dodania: 2020.09.02

Chyba jeszcze nigdy powrót do szkoły nie cieszył uczniów i nauczycieli tak bardzo. Konieczność nauki zdalnej i ograniczone kontakty z rówieśnikami sprawiły, że chodzenie do szkoły doceniać zaczęli nawet najwięksi malkontenci. I choć będzie to trudny i pełen wyzwań rok szkolny wierzymy, że przebiegnie pomyślnie i co najważniejsze bezpiecznie dla wszystkich.

Aby tak było warto przywoływać błogosławieństwa z nieba, stąd nie mógł ten rok szkolny rozpocząć się inaczej niż Eucharystią. Zwłaszcza w Zespole Szkół Katolickich im. św. Jana Bosko w Sosnowcu. Tutaj Mszę św. z poświęceniem tornistrów i przyborów szkolnych najmłodszym podopiecznym placówki sprawował w kościele św. Tomasza Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak wraz z proboszczem parafii, ks. Andrzejem Domagałą.