Patriotyczny opłatek ruchu Mamre

Data dodania: 2018.01.07

Przepięknym akcentem rozpoczęcia roku 100-lecia Niepodległości Rzeczypospolitej było opłatkowe spoktanie wspólnoty Przymierza Rodzin "Mamre", które odbyło się 6 stycznia w Domu św. Józefa. Gościem specjalnym był Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak, który przewodniczył Mszy św. rozpoczynającej spotkanie.

"Niezależnie od tego, jakiego jesteś stanu, ile posiadasz dóbr materialnych, jaka jest Twoja pozycja społeczna, jakie wykształcenie - jesteś zaproszony do Jezusa, aby się z nim spotkać" - mówił w homilii Biskup przywołując odwiedzających małego Jezusa pasterzy i mędrców ze wschodu i podkreślając, że spotkanie z Nim daje radość i pokój ducha.

Drugą część spotkania rozpoczęły patriotyczne jasełka według scenariusza Bożeny Kaczmarzyk. Wśród bohaterów, obok tradycyjnych postaci z jasełek, znaleźli się m.in.: Marszałek Józef Piłsudski, żołnierze, polskie matki i żony.

FOTO: Jarosław Ciszek, Katarzyna Maciejewska