Rozpoczynamy nowy rok duszpasterski (video)

Data dodania: 2020.11.27

W pierwszą niedzielę adwentu – w tym roku 29 listopada – rozpocznie się nowy rok liturgiczny i duszpasterski. W tym czasie, pod hasłem „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”, będzie realizowany drugi etap trzyletniego programu duszpasterskiego dla Kościoła w Polsce poświęconego Eucharystii.

Przewodniczący Komisji Duszpasterstwa Konferencji Episkopatu Polski abp Wiktor Skworc, wprowadzając w nowy rok duszpasterski, podkreślił, że konieczne jest przestrzeganie sztuki celebry Eucharystii i sztuki uczestnictwa w niejars celebrandi i ars participanti.

Zachęcił do tego zarówno celebransów i służbę liturgiczną, jak i osoby, które uczestniczą w Mszy św. w kościołach czy kaplicach oraz te uczestniczące w niej w swoich domach za pośrednictwem transmisji. „Eucharystia to przede wszystkim sam Chrystus, który staje się obecny dzięki działaniu Ducha Świętego” – powiedział abp Skworc.

BP KEP