Dąbrowa G.: Msza z Prowincjałem Franciszkanów

Data dodania: 2021.01.05

W II Niedzielę po Narodzeniu Pańskim w Sanktuarium św. Antoniego z Padwy odbyła się uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Prowincjała o. Mariana Gołąba z Krakowskiej Prowincji Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych w intencji p. Zdzisławy Gądek, jako podziękowanie za wieloletnią pracę w klasztorze u OO. Franciszkanów w Dąbrowie Górniczej – Gołonogu.

W koncelebrze uczestniczyli proboszcz naszej parafii o. Sebastian Tracz, o. Dawid Nowak i o. Jan Szewek sekretarz prowincjała. Okolicznościowe kazanie wygłosił o. Marian Gołąb, który nawiązał do Ewangelii:

„Słowo stało się Ciałem” – Bóg przyjmuje ludzką postać, Bóg przyjmuje naturę człowieka i doświadcza ludzkiej słabości, śmiertelności i cierpienia. Bóg na to wszystko się godził, bo Słowo stało stało się konkretnym człowiekiem – Jezusem - mówił o. Gołąb.

Ojciec Prowincjał podziękował p. Zdzisławie Gądek za 40 lat ofiarnej pracy. Przez te wszystkie lata p. Zdzisława pokładała ufność w Panu Bogu, nie zważając na trudności, nie szczędząc swojego czasu chętnie służyła pomocą nawet w najtrudniejszych chwilach.

Na wniosek braci klasztoru św. Antoniego z Padwy w Dąbrowie Górniczej – Gołonogu, Definitorium Prowincji św. Antoniego i bł. Jakuba Strzemię Zakonu Franciszkanów w Polsce, przyznało Pani Zdzisławie Gądek pamiątkową Nagrodę Prowincji – figurkę św. Franciszka i wpisano panią Zdzisławę do Księgi Przyjaciół i Dobroczyńców Prowincji.

JM