Kolędowanie w Olkuszu

Data dodania: 2018.01.22

21 stycznia 2018, w niedzielę, o godzinie 17, w bazylice olkuskiej odprawiona została Msza Święta, której przewodniczył i głosił Słowo Boże Ksiądz Biskup Piotr Skucha, a po niej odbył się koncert uczniów nagrodzonych w ramach VI Powiatowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek.

W czasie tej Mszy Świętej śpiewał założony w grudniu 2017 przez ks. Roberta Żwirka mieszany Chór kameralny Cantores Minores Basilica Sancti Andreae. Po zakończeniu Eucharystii, wręczeniu nagród i prezentacji laureatów Festiwalu, odbył się koncert tegoż Chóru wraz z solistami – ks. Robertem Żwirkiem i Małgorzatą Kocjan – i orkiestrą kameralną w składzie: organy, dwoje skrzypiec, altówka, wiolonczela i fagot. Dyrygował ks. Robert Żwirek.

Na koniec tego bogatego programu Ksiądz Biskup udzielił wszystkim błogosławieństwa.

Tekst i FOTO: Tomasz Wilczyński