Konkurs poetycki o św. Józefie

Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu;
Wójt Gminy Jerzmanowice-Przeginia Tomasz Gwizdała;
Parafia pw. św. Katarzyny w Sąspowie;
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Sąspowie.

ADRESACI
uczniowie szkół podstawowych kl. IV-VIII z diecezji sosnowieckiej oraz z terenu Gminy Jerzmanowice-Przeginia

CELE KONKURSU
- odkrycie bogactwa duchowych i osobowych cech Opiekuna Zbawiciela,
- poznanie roli św. Józefa w życiu Świętej Rodziny,
- kształtowanie postawy modlitwy do św. Józefa,
- kształtowanie postawy zaufania i powierzenia się opiece św. Józefa,
- inspirowanie do twórczych działań,
- kształtowanie umiejętności przekazywania w formie poetyckiej swoich przemyśleń,
- rozwijanie talentów literackich.

8 grudnia 2020 r. papież Franciszek ogłosił specjalny „Rok Świętego Józefa" z okazji 150. rocznicy ustanowienia Opiekuna Jezusa Patronem Kościoła powszechnego. Zakończy się on 8 grudnia 2021 r. Nawiązując do ogłoszonego „Roku Świętego Józefa” oraz chcąc uczcić „ziemskiego ojca Jezusa”, zachęcamy uczniów z diecezji sosnowieckiej oraz z terenu Gminy Jerzmanowice-Przeginia do uczestnictwa w konkursie.
1. Konkurs ma charakter jednoetapowy.
2. Warunkiem udziału w konkursie jest samodzielne napisanie wiersza tematycznie związanego z postacią św. Józefa.
3.  Wiersz nie może być wcześniej publikowany ani nagradzany.
4. Wiersz należy napisać zgodnie z określonymi wymaganiami edytorskimi: format A-4, czcionka Times New Roman: 12 pkt. Uczestnik może nadesłać jeden wiersz.

Pełny regulamin i zasady uczestnictwa znajdziesz TUTAJ.