Konkurs fotograficzny w Roku św. Józefa

Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak

ORGANIZATORZY:
Szkoła Podstawowa nr 4 im. A. Mickiewicza w Jaworznie
Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Skłodowskiej – Curie w Jaworznie
Wydział Katechetyczny w Sosnowcu

ADRESACI:
Uczniowie szkół podstawowych z klas V-VIII

CELE KONKURSU:
Pobudzenie do refleksji nad postawą i życiem św. Józefa

ZASADY UCZESTNICTWA:
8 grudnia 2020 r. papież Franciszek ogłosił, że rok 2021, aż do 8 grudnia, będzie poświęcony św. Józefowi.  Ma być to okazja do uczczenia 150. rocznicy ustanowienia Opiekuna Jezusa Patronem Kościoła powszechnego. Ojciec Święty uczynił rok św. Józefa przez proklamację Listu Apostolskiego Patris corde, w którym pisał m.in.:  „Celem tego Listu apostolskiego jest wzbudzenie większej miłości dla tego wielkiego Świętego, abyśmy byli zachęceni do modlitwy o jego wstawiennictwo i do naśladowania jego cnót i jego zaangażowania.”

Wychodząc naprzeciw pragnieniom papieża Franciszka, zachęcamy uczniów naszej diecezji, aby wzięli udział w konkursie fotograficznym, którego temat brzmi:
W ślad za świętym Józefem – Oblubieńcem, Opiekunem, Człowiekiem pracy.
Zadaniem uczniów jest przedstawienie w formie pracy fotograficznej refleksji na temat przesłania, jakie niesie ze sobą ciche życie św. Józefa. Uczniowie mogą zaprezentować temat na trzy sposoby:

• ukazać czystą i odpowiedzialną miłość oblubieńczą mężczyzny do kobiety;
• wskazać na wartość ziemskiego ojcostwa;
• dowieść znaczenia pracy jako środka uświęcenia człowieka.
Każdy uczestnik może wysłać maksymalnie 3 fotografie.
Uczestnictwo w konkursie jest bezpłatne.

Pełny regulamin konkursu oraz zasady uczestnictwa znajdziesz TUTAJ.