Konspekty katechez na Rok Rodziny (do pobrania)

Data dodania: 2021.03.12

W związku ze zbliżającą się inauguracją w Kościele Katolickim - Roku Rodziny Amoris laetitia - Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu przygotował pomoce dydaktyczne do wykorzystania na lekcjach religii.

Zgodnie z zapowiedzią Ojca Świętego Franciszka 19 marca 2021 r. zostanie ogłoszony Rok Rodziny z racji 5. rocznicy ogłoszenia adhortacji apostolskiej "Amoris laetitia". Wpisuje się on w trwający już Rok św. Józefa oraz Rok Święty Jakubowy.

Z tej racji księża i katecheci świeccy naszej diecezji przygotowali katechezy online do przeprowadzenia w ramach nauczania zdalnego w szkole na wszystkie poziomy klas szkół podstawowych i ponadpodstawowych, do swobodnego wykorzystania - wyjaśnia ks. Michał Borda, dyrektor Wydziału Katechetycznego w Sosnowcu.

Zachęcany do wykorzystania poniższych materiałów katechetycznych w podejmowanych inicjatywach duszpasterskich:

Katecheza dla uczniów klasy VIII SP

Katecheza dla uczniów klas IV-VI SP