Diecezjalne Studium Życia Rodzinnego - trwają zapisy

Data dodania: 2018.03.26

Studium Życia Rodzinnego wydłuża termin zgłoszeń. "Pierwotnie zajęcia miały rozpocząć się w marcu, ale zapisywać się można aż do połowy września. Liczymy, że jeszcze znajdą się osoby chcące dołączyć do już utworzonej, 15-osobowej grupy" - tłumaczy ks. Grzegorz Koss, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Sosnowieckiej. "Liczymy na nieco ponad 20 osób - to będzie najlepsza ilość, by móc dobrze formować się i zdobywać wiedzę oraz by z tej grupy mogły wyłonić się osoby chcące posługiwać w duszpasterstwie rodzin" - dodaje ks. Koss.

Do studium zaproszeni są małżonkowie, rodzice, katecheci, nauczyciele, młodzież i inne osoby chętne, które mają co najmniej wykształcenie średnie. Studium umożliwia pogłębienie wiedzy dotyczącej małżeństwa i rodziny w świetle Magisterium Kościoła katolickiego, zdobycie umiejętności stosowania i nauczania naturalnych metod rozpoznawania płodności oraz uzyskanie kwalifikacji niezbędnych do podjęcia posługi doradcy życia rodzinnego na poziomie parafialnym (pomoc małżonkom i rodzicom przeżywającym trudności oraz wsparcie przygotowań narzeczonych do małżeństwa). O rodzinie będzie można dowiedzieć się nie tylko w perspektywie teologicznej, ale także prawnej, psychologicznej czy pedagogicznej.

Studium jest zaplanowane na cztery semestry i będzie obejmować m.in. zagadnienia z teologii małżeństwa i rodziny, etyki życia małżeńskiego i rodzinnego, poradnictwa rodzinnego i metod rozpoznawania płodności, psychologii rodziny oraz pedagogiki. Zajęcia będą odbywać się raz w miesiącu w sobotę w Sosnowcu (8.45-16.00).

Zgłoszenia są przyjmowane w Wydziale Duszpasterstwa Rodzin w Sosnowcu, ul. Skautów 1 (tel. 32 269-51-70) od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 – 13.30. Wymagane dokumenty: podanie, życiorys, opinia księdza proboszcza, kopia świadectwa maturalnego lub dyplomu ukończenia wyższych studiów, 3 zdjęcia.

Serdecznie zapraszamy!