Wieczór filmów z przesłaniem

Data dodania: 2018.01.29

Od 16 do 21 lutego o godz. 17.00 w będzińskim Kinie "Nowość" (ul.Potockiego 3) rozpocznie się "Wieczór filmów z przesłaniem...": "Dwie Korony" i "Fatima - ostatnia Tajemnica". Pomiędzy projekcjami filmów zaplanowana jest przerwa na poczęstunek.

Pierwszy film pt. "Dwie korony" ukazuje nieznane dotąd powszechnie fakty z życia św. o.Maksymiliana Kolbe, począwszy od jego dzieciństwa aż do heroicznej śmierci. O.Maksymilian "Wydawał 60 mln egzemplarzy pism rocznie, tworzył projekty pojazdów kosmicznych, dziś można by o nim powiedzieć, że gdzie się nie pojawiał, robił furorę. Założył zakon w Niepokalanowie dla 800 braci, tworząc największy męski klasztor na świecie. Postanowił wydawać „Rycerza Niepokalanej” w Japonii, nie mając pieniędzyani nie znając języka. W końcu w Auschwitz ponurą umieralnię potrafił zamienić niemal w kaplicę. Biografia św. Maksymiliana Kolbe pełna jest historii tak pięknych, jak i nieprawdopodobnych. A opowieść o jego życiu jest też opowieścią o kawałku historii naszego kraju. Film jest fabularyzowanym dokumentem. W części dokumentalnej poznajemy miejsca, w których działał święty – Polska, Włochy, Japonia, oraz poznajemy historie opowiedziane przez publicystów, czy świadków zdarzeń". - pisze Sylwia Krasnodębska w "Gazeta Polska Codziennie".  

Drugi film pt. "Fatima - ostatnia tajemnica" rozpocznie się po przerwie o godz. 18.30. "Jak powiedział to już papież Benedykt XVI, objawienia fatimskie nie są „zamkniętą sprawą”. W 1917 roku Maryja przewidziała całą przyszłość, także istotne aktualne problemy. Nasz film odkrywa – oprócz innych zbiegów okoliczności – znany tylko nielicznym związek między objawieniami w Fatimie a islamem. W ostrzeżeniach Matki Bożej, nie tylko tych z 1917 roku, można było też dojrzeć inny ważki problem – narastające ataki na rodzinę. Siostra Łucja pisała: „Ostateczna bitwa między królestwem Boga a Szatana rozegra się na polu małżeństwa i rodziny". - mówił Andrés Garrigó, reżyser filmu.
"Fatima - ostatnia tajemnica" jest jedyną produkcją o Fatimie stworzoną specjalnie na 100-lecie objawień, które obchodziliśmy w ubiegłym roku.

Stanowi intrygujący obraz hiszpańskich twórców na styku fabuły i dokumentu, który na długo zapada w pamięć i serca widzów.
Cena biletu na "Wieczór filmów z przesłaniem" wynosi 20 zł. (dwa filmy i poczęstunek)

Zapraszmy do Kina "Nowość"  w Będzinie (ul. Potockiego 3, tel. 32-2673552).

Katarzyna Maciejewska

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.