Czeladź: czerwcowy różaniec o odnowę moralną

Data dodania: 2021.06.12

9 czerwca na czeladzkim rynku miało miejsce comiesięczne spotkanie modlitewne: różaniec o odnowę moralną narodu polskiego. Modlitwę poprowadził ks. Jarosław Wolski, proboszcz parafii św. Stanisława w Czeladzi. Przed figurą Matki Bożej zgromadziło się około 50 osób, w tym przedstawiciele Zakonu Rycerzy Kolumba.

Na początku proboszcz przywitał wszystkich zebranych i zaznaczył, że spotkanie jest formą przygotowania do odnowienia aktu poświęcenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Różaniec to szczególna modlitwa poświęcona Maryi, a to właśnie Matka Najświętsza jest drogą prowadzącą do Jezusa. Papież Franciszek powiedział, iż istotne jest budowanie cywilizacji miłości. Tylko z Bożą Miłością jesteśmy w stanie przemienić nasze serca, a wraz z tą przemianą naszych serc będzie zmieniał się cały świat. Ta modlitwa różańcowa była szczególną prośbą, by Najświętsze Serce Jezusa odnowiło serca wszystkich ludzi.

Czerwcowe spotkanie było odmienne od poprzednich, gdyż piękna letnia pogoda przyciągnęła na Rynek dużą liczbę ludzi, którzy tam wypoczywali i spędzali swój wolny czas. Zgromadzeni nie mieli łatwego zadania, by w pełni skupić się na modlitwie, gdyż wokół rozbrzmiewały głosy dzieci bawiących się przy fontannie oraz dorosłych korzystających ze stolików kawiarnianych. Miejmy nadzieję, że nasza postawa wiary, modlitwy i zawierzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa poruszy i odmieni serca wielu osób, które zrządzeniem Bożym znalazły się na Rynku w tym samym czasie. Niezbadane są drogi Pana.

Agnieszka Babio