Jaworzno: Msza św. na zakończenie Dnia Ubogich

Data dodania: 2021.11.16

W dniach 11-14 listopada w Diecezji Sosnowieckiej obchodzony był V Światowy Dzień Ubogich. Ostatnim akcentem obchodów była Msza święta w kościele parafialnym pw. NMP Anielskiej w Jaworznie-Dąbrowie Narodowej.

Głównym organizatorem obchodów Dnia Ubogich była Wspólnota "Betlejem" w Jaworznie, która już od 25 lat śpieszy z pomocą ludziom wykluczonym społecznie i przeżywającym trudności życiowe.

Mszę świętą kończącą diecezjalne obchody Dnia Ubogich odprawił ks. Mirosław Tosza - założyciel i opiekun Wspólnoty "Betlejem" w Jaworznie. Modlitwę śpiewem w czasie Liturgii oraz uwielbiene po Mszy świętej poprowadził zespół Fausystem z Bielska-Białej.

tekst: ks. Przemysław Lech
zdjęcia: Nikodem Drabik