Olkusz: koncert ewangelizacyjny zespołu "Te Deum"

Data dodania: 2022.09.30

Już 2 października, w kościele pw. Maksymiliana Marii Kolbego w Olkuszu, po Mszy Świętej o godzinie 18:00, odbędzie się koncert zespołu Te Deum, który promuje ich najnowszą płytę “Laudamus”, objętą patronatem bp. Grzegorza Kaszaka.

„Przeto czy jecie, czy pijecie, czy cokolwiek innego czynicie, wszystko na chwałę Bożą czyńcie” (1 Kor 10, 31)

Święty Paweł w 1 Liście do Koryntian pisze o czymś niezwykłym – o modlitwie nieustannej, tej, w której nie ma większego znaczenia czy załatwiamy swoje sprawy, prowadzimy rozmowy, czy się uczymy, pracujemy i wreszcie odpoczywamy. Wszystko bowiem czynimy na chwałę Boga. Modlitwa Jezusowa zakłada wypowiedzenie stu razy w ciągu dnia słów „Jezu, Synu Dawida, miej litość dla mnie, grzesznika”. Gdy człowiek się wprawi, powtarza te słowa stale, nawet i pięć tysięcy razy dziennie – dopóty, dopóki modlitwa ta nie stanie się jego oddechem.

Przed Wami wyjątkowa płyta – Laudamus, która jest naszą modlitwą nieustanną, naszym oddechem, ciągłym uwielbieniem Boga, bez znaczenia czy jest to dzień, czy noc.

Składa się z 17 utworów – pierwszy: Chwalę Ciebie Panie to ten, który jest z nami najdłużej, od początku istnienia Te Deum, ostatni: Laudamus, dopiero co ujrzał blask świata. Jednak każdy, znajdujący się na płycie utwór, mówi o czymś istotnym – o tym, że chcemy wychwalać Boga ze wszystkich sił przez cały czas i tą postawą zarażać każdego.

Zespół Te Deum