Apostoł Różańca - bł. B. Longo w diecezji

Data dodania: 2017.11.15

W niedzielę, 12 listopada, od parafii katedralnej rozpoczęła się organizowana przez Zakon Rycerski Świętego Grobu Bożego w Jerozolimie peregrynacja w naszej diecezji relikwii i ikony bł. Bartolo Longo – budowniczego Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Pompejach. Podczas peregrynacji członkowie Zakonu przybliżają wiernym zarówno charyzmat Zakonu Rycerskiego Świętego Grobu Bożego w Jerozolimie, polegający na niesieniu różnorodnej pomocy dla chrześcijan w Ziemi Świętej, jak i postać bł. Bartolo Longo, "Apostoła Różańca", propagatora nowenny pompejańskiej oraz inicjatora wielu dzieł charytatywnych. Serdecznie zapraszamy do modlitwy przy relikwiach, które odwiedzą następujące parafie:

19 listopada (niedziela) – parafia Świętej Trójcy w Będzinie

21 listopada (wtorek) – parafia św. Łukasza w Sosnowcu

22 listopada (środa) – parafia św. Stanisława w Czeladzi

24 listopada (piątek) – parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Sosnowcu

26 listopada (niedziela) – parafia NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej

28 listopada (wtorek) – parafia Najświętszego Zbawiciela w Sosnowcu

29 listopada (środa) – parafia św. Floriana w Sosnowcu

1 grudnia (piątek) – parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Siewierzu

2 grudnia (sobota) – parafia Dobrego Pasterza w Olkuszu

3 grudnia (niedziela) – parafie Dobrego Pasterza i św. Andrzeja w Olkuszu

5 grudnia (wtorek) – parafia katedralna w Sosnowcu

FOTORELACJA Z KATEDRY:

FOTO: Piotr Dudała

FOTORELACJA Z PARAFII NMP RÓŻAŃCOWEJ W SOSNOWCU:

Parafia NMP Różańcowej w Sosnowcu nawiedzenie relikwii bł. Bartolo Longo przeżywała 13 listopada. Zgromadziło się na tej uroczystości wielu czcicieli Matki Bożej, miłośników różańca. To wyjątkowe spotkanie z Bratem Różańca, jak zwykło się nazywać świętego, upływało w duchu modlitwy i medytacji. Duszpasterze dziękują bardzo wszystkim za przybycie i uświetnienie tej uroczystości. Podziękowanie w sposób szczególny kierujemy pod adresem Rycerza Bożego Grobu Pawła Szopy za dar świętego, Paniom z Kół Żywego Różańca za oprawę liturgiczną. Spotkanie w parafii rozpoczęło się od przywitania Błogosławionego Bartolo i wspólnej modlitwy różańcowej, która wprowadziła w misterium Eucharystii. Całe to spotkanie zakończyło się ucałowaniem relikwii i przekazaniem ich do następnej parafii.

nadesłał ks. Łukasz Lisowski