Pielgrzymowanie: List pasterski Biskupa Sosnowieckiego

Data dodania: 2015.07.18

"Serdecznie zapraszam Was, Drodzy Diecezjanie, do wspólnego wędrowania do naszej Jasnogórskiej Pani. Gorąco zachęcam zarówno do podjęcia pątniczego trudu, jak i do przemyślenia i wcielenia w życie hasła tegorocznej pielgrzymki" – pisze na wstępie pasterskiego listu poświęconego pielgrzymkom z diecezji sosnowieckiej zmierzającym na Jasną Górę bp Grzegorz Kaszak. Biskup sosnowiecki w dalszej części listu wylicza wszystkie pielgrzymki, diecezjalne i parafialne, które każdego roku wyruszają na Jasną Górę.

"Mam nadzieję, że wielu spośród Was,Drodzy Diecezjanie – pisze dalej bp Kaszak - znajdzie czas i siły, aby w tych wydarzeniach uczestniczyć. Jednocześnie zdaję sobie sprawę z tego, że nie wszystkim pozwolą na to obowiązki, zdrowie i siły fizyczne. Pragnę więc, aby w naszej diecezji rozwinęła się praktyka duchowego towarzyszenia tym, którzy będą zmierzać na Jasną Górę. Zachęcam, aby ci, którzy pozostaną w domach swoją modlitwą wspierali osoby znajdujące się na pielgrzymim szlaku. Niech ta duchowa pielgrzymka rozpocznie się od sakramentu spowiedzi: pojednania z Bogiem i drugim człowiekiem." I kończąc, życzy – „Umiłowani Diecezjanie, życzę Wam bezpiecznych dróg i doświadczenia radości z wiary w Ewangelię Jezusa, która nawołuje nas do nawrócenia. Z serca udzielam Wam pasterskiego błogosławieństwa: w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego".

List zostanie odczytany w niedzielę 19 lipca we wszystkich kościołach diecezji sosnowieckiej.

Cały list (pdf)