Biskup z Federacją Stowarzyszeń Rodzin Katolickich

Data dodania: 2018.02.18

Przed miesiącem, w dniach 12-14 stycznia, w Domu Rekolekcyjnym KEP w Zakopanem odbyło się doroczne spotkanie Rady Prezesów Polskiej Federacji Stowarzyszeń Rodzin Katolickich podsumowujące minione działania w poszczególnych diecezjach i kreślące zadania na przyszłość. W spotkaniu udział wziął Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak, który w polskim Episkopacie zasiada w Radzie ds. Rodziny.

Biskup m.in. zachęcał do czynnego włączenia Stowarzyszeń w obchody jubileuszu 100-lecia odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Nawiązał też do aktualnej dyskusji o ostatecznym uregulowanie prawnej ochrony życia poczętego. Projekt ustawy "zatrzymaj aborcję" jest zgodny z nauczaniem Kościoła i na razie należy głosować za przyjęciem takich rozstrzygnięć, pomimo tego, że nie będzie to definitywnym rozstrzygnięciem pełnej ochrony życia.

Zebrani zapoznali się też z postacią św. Stanisława Kostki i dyskutowali o udziale członków Stowarzyszenia w strukturach samorządowych w związku z nadchodzącymi wyborami. Podjęto też uchwałę o zorganizowaniu Jubileuszu 25-lecia Polskiej Federacji Stowarzyszeń Rodzin Katolickich w dniu 12 stycznia 2019 roku w Zakopanem.

FOTO: Organizatorzy