Spotkanie z Mojżeszem w Karmelu

MODLITWA – czym jest naprawdę? Ile jej definicji już znamy? Ile sposobów, metod, technik, kroków? Ile książek już przeczytaliśmy na jej temat? I czy to wszystko pomaga nam naprawdę się modlić? Co to znaczy modlić się? Co się wtedy robi? Jak mamy się modlić? Kto to jest człowiek modlitwy? Po czym go można poznać? I jak się do tego dochodzi? Pytania pewnie można mnożyć… Chcemy sięgnąć do ŹRÓDŁA. Wszystkie świadectwa ludzi żyjących w głębokiej więzi z Bogiem są dla nas nieocenionym skarbem, ale czyż największą Szkołą Modlitwy nie jest sama Biblia? Karmelitanki Dzieciątka Jezus z Sosnowca zapraszają na kolejne "Popołudnie w Karmelu czyli Szkołę Modlitwy" już w piątek, 17 lutego. Bohaterami comiesięcznych spotkań prowadzonych przez ks. Tomasza Smalcerza są święci Starego Testamentu – po Adamie, Abrahamie, Jakubie i Józefie kolejnym krokiem będzie spotkanie z Mojżeszem.

Od pierwszych swoich stron Biblia odsłania nam Tajemnicę dialogu Boga ze swoim umiłowanym stworzeniem. Jeżeli wierzymy, że to jest Słowo, w którym Bóg objawia nam Siebie oraz nas samych, że nie jest to (albo przynajmniej nie jest to tylko) historia o losach ludzi żyjących w pradawnych czasach, ale że jest to Słowo o nas, to nie ma chyba lepszego podręcznika. A jeśli jeszcze wierzymy, że Słowo to jest żywe i skuteczne, to nie ma w ogóle lepszego sposobu na "praktyki" z tego przedmiotu.

Ramowy plan spotkania:

16.30 – zawiązanie wspólnoty

17.00 – konferencja

18.00 – czas na herbatę, odpowiedzi na pytania oraz wspólne dzielenie się Słowem Bożym i doświadczeniem modlitwy

19.30 – adoracja Najświętszego Sakramentu i medytacja Słowa Bożego

20.30 – błogosławieństwo sakramentalne i zakończenie

Siostry Karmelitanki zapraszają młodzież (po ukończeniu 18 roku życia) i dorosłych pragnących pogłębić swoje życie duchowe do swojego domu macierzystego w Sosnowcu )ul. M. T. Kierocińskiej 25).

Kolejne spotkania w ramach cyklu odbędą się 17 marca, 21 kwietnia i 19 maja. 11 marca zapraszamy także na Wielkopostny Dzień Skupienia.

popoludnie karmel luty


 
W celu uczynienia strony internetowej bardziej użyteczną i funkcjonalną, używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne
ze zgodą użytkownika na ich stosowanie. Dowiedz się więcej lub zmień ustawienia plików cookies.