Zimowisko z Bogiem: Olkusz-Zawoja 2017

Od 5 do 11 lutego 2017r. grupa dzieci z parafii świętego Maksymiliana Marii Kolbego w Olkuszu przebywała na Zimowisku z Bogiem w Zawoi. Zimowisko zostało zorganizowane przez księdza Konrada Mruka - wikariusza parafii. W trakcie pobytu uczestnicy oprócz duchowego przeżywania ferii, zwiedzali pobliskie zabytki, takie jak: Muzeum Zabawkarstwa w Stryszawie, Babiogórski Park Narodowy, karmili zwierzęta w Parku Czarnego Daniela, a także poszerzyli swoją wiedze na temat najwyższych szczytów świata w Centrum Górskim Korona Ziemii. Uczestnicy wyjazdu relaksowali się podczas kąpieli w Aquaparku w Suchej Beskidzkiej. Nie zabrakło też zajęć manualnych, poszerzających umiejętności artystyczne - malowanie na szkle, tworzenie ekozabawek z siana, dekorowanie drewnianych zabawek. Pozostałą energię wykorzystano podczas kuligu w pięknej zimowej scenerii oraz zabaw na śniegu. Dzieci wróciły do domów zmęczone, ale zadowolone z nadzieją na kolejny, tym razem, letni parafialny wyjazd "Wakacje z Bogiem".

Tekst i FOTO: Ks. Konrad Mruk