Przyszli ceremoniarze szkolili się w Olkuszu

W sobotę, 4 marca, w parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Olkuszu odbył się drugi etap formacji na ceremoniarza. Warsztaty liturgiczne rozpoczął wykład ks. dr Stanisława Mieszczaka wykładowcy UPJPII w Krakowie na temat duchowego, jak i zewnętrznego przygotowania celebracji liturgicznych. Po wykładzie i przerwie na kawę uczestnicy pod kontrolą doświadczonych ceremoniarzy w grupach pochylali się nad Mszałem, jako najważniejszą księgą liturgiczną. Warsztaty zakończono modlitwą Liturgią godzin i smacznym obiadem, po którym uczestnicy rozjechali się do domów.

ks. Konrad Mruk