Szkoły katolickie na wspólnych rekolekcjach

Szkolne rekolekcje nie muszą być nudne i standardowe - kreatywność katechetów i rekolekcjonistów nie przestaje fascynować i zadziwiać oraz przekonywać do Kościoła tych, dla których być może to jedyny w roku czas spędzony na żywym kontakcie z Bogiem. Przykładem świetnego wykorzystania rekolekcyjnego czasu mogą być szkoły katolickie z Sosnowca i Dąbrowy Górniczej, które po raz kolejny zdecydowały się przeprowadzić wspólne duchowe ćwiczenia. Poza konferencjami, które przez trzy dni głosił ks. Andrzej Krupa, uczniowie zostali zaproszeni do kina na film o bł. Karolinie Kózkównie "Zerwany kłos", a także koncert i ewangelizacyjne spotkanie z grupą "Wyrwani z niewoli". Młodzi mężczyźni opowiadali o swoim nawróceniu i kontakcie z Chrystusem przekonując do zawierzenia mu swojej drogi. To już kolejne spotkanie uczniów z tym zespołem, który porwał wszystkich licealistów i gimnazjalistów. 

W koncercie, który odbył się w Zespole Szkół Muzycznych w Sosnowcu udział wzięli także uczniowie sosnowieckiego liceum im. Emilii Plater.

W cykl rekolekcji wpisywała się też środowa uroczystość bierzmowania uczniów sosnowieckiego "Katolika", która odbyła się w kościele św. Tomasza. Rekolekcje dla obydwóch szkół katolickich i LO E. Plater zakończyła piątkowa Droga Krzyżowa i Msza św. w kościele św. Tomasza.


 
W celu uczynienia strony internetowej bardziej użyteczną i funkcjonalną, używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne
ze zgodą użytkownika na ich stosowanie. Dowiedz się więcej lub zmień ustawienia plików cookies.