Spotkajmy się na Lednicy!

Jeżeli mówimy ludziom "Idź i kochaj", to nie możemy pozwolić, by szli sami, dlatego ofiarujemy im różaniec, a z nim Matkę Maryję - powiedział o. Wojciech Prus OP, duszpasterz lednickiej wspólnoty zapraszając młodych z całej Polski na XXI Spotkanie Młodych Lednica 2000, które odbędzie się 3 czerwca na Polach Lednickich koło Gniezna pod hasłem "Idź i kochaj".

"XXI Spotkanie Młodych Lednica 20 jest oficjalnym, ogólnopolskim dziękczynieniem za ubiegłoroczne Światowe Dni Młodzieży" - zapewniają organizatorzy. Dodali, że hasło "Idź i kochaj!” współgra ze słowami Franciszka, który w Krakowie wezwał młodych, aby wstać z kanapy i zaryzykować.

Znakiem tegorocznego spotkania będą m.in. puzzle, symbolizujące wspólnotę. Każdy z uczestników dostanie dwa elementy. "Zaprosiliśmy do wręczania jednego z nich osobie, która nie jako pierwsza przyjdzie nam do głowy, ale raczej osobie nieoczywistej, jaką wskaże nam Duch Święty" – podkreślają organizatorzy. Uczestnicy dostaną również dziesiątkę różańca, by towarzyszyła im na każdym kroku, a także świecę, symbolizującą płonącą wiarę.

W tym roku z okazji 300-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej spotkaniu młodych w szczególny sposób towarzyszyć będzie Jasnogórska Pani. Jej obecność symbolizować będzie również gest "pustej ramy", przypominający o czasach komunizmu: aresztowania w 1966 kopii obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej, kiedy to kard. Stefan Wyszyński zdecydował, że w trasę wędrówki po polskich parafiach ruszy pusta rama obrazu. O. Michał Legan OSPPE przypomniał, że pusta rama zachęciła jeszcze większą ilość osób do przybycia na spotkania z Maryją. "Dzięki niej wyprowadziła Ona z ukrycia wiarę Polaków. Ludzie przychodzili na spotkanie z Matką Bożą i Jezusem, nie potrzebowali do tego obrazu, wystarczył symbol, jakim była pusta rama" - zaznaczył.

Otwarcie Pól Lednickich nastąpi o godzinie 8:00, wtedy też rozpocznie się sakrament pokuty. Na godzinę 12:00 zaplanowano modlitwę Anioł Pański, a na 15:00 Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Spotkanie rozpocznie się oficjalnie o godzinie 17:00. Przybyłych pielgrzymów powita prymas Polski abp Wojciech Polak. O 20:00 rozpocznie się Msza św. pod przewodnictwem abp. Stanisława Gądeckiego. Homilię wygłosi bp Grzegorz Ryś. Przemówienie do młodzieży przygotował także papież Franciszek. Tradycyjnie o godzinie 24:00 uczestnicy wydarzenia zaczną przechodzić przez Bramę III Tysiąclecia.

za: KAI

Z naszej diecezji wyjazdy na Lednicę organizują następujący kapłani:

- ks. Rafał Pietruszka (Zespół Szkół Katolickich w Dąbrowie Górniczej i parafia św. Jana Chrzciciela w Sosnowcu- Niwce) – tel. 664 199 345

- ks. Artur Pęksa (parafia św. Barbary w Sosnowcu) – tel. 514 395 560

- ks. Jan Rogowski (parafia św. Floriana w Sosnowcu) – tel. 668 102 661

- ks. Łukasz Lisowski (parafia NMP Różańcowej w Sosnowcu) – tel. 510 619 471

- ks. Łukasz Małkiewicz (parafia św. Macieja w Siewierzu) – tel. 600 439 777

- kl. Dawid (parafia św. Łukasza w Sosnowcu) – tel. 690 897 976

lednica


 
W celu uczynienia strony internetowej bardziej użyteczną i funkcjonalną, używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne
ze zgodą użytkownika na ich stosowanie. Dowiedz się więcej lub zmień ustawienia plików cookies.