Kolonia parafialna w Pobierowie

Pobierowo to nadmorska miejscowość wypoczynkowa, w której, co roku w czasie wakacji, wypoczywa wiele dzieci i dorosłych. Od 25 czerwca do 5 lipca wypoczywała tutaj, 95 osobowa grupa dzieci i młodzieży z parafii Chrystusa Króla w Dąbrowie Górniczej. Kapitanem i organizatorem naszego wypoczynku był ksiądz Łukasz Gładki, który z pomocą wychowawców, ratownika medycznego i kierowców, zabrał nas do Pobierowa, abyśmy w tym nadmorskim miejscu wypoczynkowym, mogli odpocząć i nasycić się morskim powietrzem.

Centralnym punktem każdego dnia była Msza Święta, w której mogliśmy uczestniczyć, posilając się Komunią Świętą i Słowem Bożym. Naszym porannym budzikiem była tradycyjnie radosna muzyka, która rozbrzmiewała także podczas naszych zabaw i pobytu na plaży.

Podczas wspólnego wypoczynku, mimo zróżnicowanego wieku uczestników, było mnóstwo atrakcji. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie: Niezapomniane kąpiele w morzu i na basenie w naszym ośrodku wypoczynkowym, odpoczynek w grocie solnej i w czasie hydromasażu, wspólne gry i zabawy na plaży, w siłowni, na placu zabaw, w pobliskim lesie oraz przejażdżka gokartami. Dużą atrakcją były tańce integracyjne i śpiew piosenki kolonijnej w różnych miejscach.

Podczas naszego pobytu w Pobierowie odwiedziliśmy Kołobrzeg, a w nim Pomnik Zaślubin Polski z Morzem, molo, plażę. Byliśmy również w Wolińskim Parku Narodowym: m.in. w Zagrodzie Pokazowej Żubrów, która jest ekspozycją żywej fauny, bardzo gustownie wkomponowanej w leśne otoczenie Parku oraz pięknym leśnym szlakiem doszliśmy do punktu widokowego, z którego można podziwiać nasze Morze Bałtyckie.

Odwiedziliśmy również Trzęsacz, podziwiając ruiny kościółka, spacerowaliśmy po okolicy i powróciliśmy do Pobierowa.

W czasie pogodnych wieczorów mali i duzi uczestnicy kolonii mogli pochwalić się swoimi talentami w programie "Mam talent" oraz w humorystyczny sposób przedstawiając swoją grupę i wybranego wychowawcę lub kierownika wypoczynku. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również zabawa w "Randkę w ciemno" oraz wybór "Miss i Mistera" kolonii.

Każdy dzień kończyliśmy wspólną modlitwą na plaży, połączoną z podziwianiem zachodu słońca, spotkaniami w grupach i puszczaniem światełek do nieba.
Niestety – wszystko co dobre i piękne szybko się kończy i 5 lipca powróciliśmy do naszych rodzin, ale czekamy już na kolejny rok i wspólne wakacje w Pobierowie.

Alicja Oleksy


 
W celu uczynienia strony internetowej bardziej użyteczną i funkcjonalną, używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne
ze zgodą użytkownika na ich stosowanie. Dowiedz się więcej lub zmień ustawienia plików cookies.