Siewierz zaprasza na diecezjalne dożynki

W wyjątkowym roku jubileuszu 25-lecia istnienia diecezji sosnowieckiej zapraszamy do dziękczynienia Panu Bogu za plony. Wspólne świętowanie diecezjalnych dożynek odbędzie się w tym roku 20 sierpnia w Siewierzu. Centralnym punktem będzie Msza św. dziękczynna pod przewodnictwem Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka, która zostanie odprawiona w kościele św. Macieja Ap. o g. 14. Obrzęd dożynkowy odbędzie się na błoniach pod zamkiem, gdzie wszyscy zgromadzeni przejdą z kościoła w barwnym korowodzie dożynkowym. O g. 17 odbędzie się występ zespołu "Śląsk".

Jeszcze przed Mszą św., w samo południe rozpocznie się rejestracja grup wieńcowych. O g. 13.30 komisja dokona oceny wieńców, z których najpiękniejszy będzie reprezentował diecezję na dożynkach jasnogórskich.

Do udziału zapraszamy nie tylko rolników, sadowników, pszczelarzy, Koła Gospodyń Wiejskich oraz Strażaków-Ochotników, ale wszystkich, którzy korzystamy z rodzonych przez ziemię Bożych darów i rolniczego trudu.


 
W celu uczynienia strony internetowej bardziej użyteczną i funkcjonalną, używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne
ze zgodą użytkownika na ich stosowanie. Dowiedz się więcej lub zmień ustawienia plików cookies.