Odpustowa uroczystość na Dorotce

W niedzielę 6 sierpnia, w święto Przemienienia Pańskiego, z kościoła św. Katarzyny w Będzinie-Grodźcu wyruszyła procesja z obrazem Matki Bożej Dobrej Przemiany na wzgórze św. Doroty. Uroczystej Mszy św. przewodniczył ks. Tomasz Zmarzły, który co miesiąc każdego 6. dnia miesiąca przybywa na to wyjątkowe miejsce. Po Mszy św. odczytano Akt Zawierzenia Matce Bożej. W dorocznym odpuście na "Dorotce" licznie uczestniczyli parafianie oraz pielgrzymi z diecezji sosnowieckiej i innych diecezji.

FOTO: Anna Krusiec