50 lat w pasyjnej wspólnocie

50 lat życia zakonnego, pół wieku służby Bogu i ludziom w różnych częściach Polski, ponad 18 tysięcy dni wiernej, ufnej modlitwy, 438 tysięcy godzin nieustannego zawierzenia Ukrzyżowanemu w codziennych zmaganiach. 12 sierpnia w domu Sióstr Pasjonistek w Strzemieszycach odbyła się jubileuszowa Msza św., podczas której za 50 lat w zakonie dziękowała przełożona strzemieszyckiej wspólnoty, s. Sławomira Kaproń. A modlący się księża, na czele z Księdzem Biskupem Grzegorzem Kaszakiem oraz siostry zakonne z przełożoną generalną matką Agnes Jaszczykowską dziękowali za świadectwo jej życia, wiary i oddania.

W homilii Biskup przypomniał, że jubileusz jest okazją do trzech rzeczy: wspominania, dziękowania i radosnego świętowania. Zwrócił uwagę na niełatwe czasy, w jakich swoje powołanie kształtowała Jubilatka. "W tamtych czasach wstąpić do seminarium czy zakonu - to wymagało ogromnej odwagi" - zaznaczył z uznaniem podkreślając, że w ateistycznej wizji komunistycznego świata to na silnej wierze rodziny opierało się chrześcijańskie wychowanie młodzieży.

"Trzeba wrócić do waszych charyzmatów, pochodzących z natchnienia Bożego. Wasze zadanie to wynagradzanie za grzechy cierpiącemu Bogu" - powiedział Biskup. Dziękował także za wytrwałą posługę chorym w prowadzonym przez siostry od 13 lat Domu Opieki dla osób starszych.

Jeszcze przed wspólnym świętowaniem przy stole Biskup odwiedził kilkoro chorych - podopiecznych placówki.


 
W celu uczynienia strony internetowej bardziej użyteczną i funkcjonalną, używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne
ze zgodą użytkownika na ich stosowanie. Dowiedz się więcej lub zmień ustawienia plików cookies.