Rekolekcje w wakacje? To naprawdę dobry pomysł!

Jak co roku Diecezjalne Duszpasterstwo "Dzieci Maryi" zorganizowało rekolekcyjny wyjazd dla dzieci i młodzieży naszej diecezji – tym razem w Wiśle – Perle Beskidów.

 

Niezapomniany wakacyjny czas: wspólne wyprawy w góry, spacery, rozmowy i modlitwy, a także naprawdę pełne radości i tańca pogodne wieczory. Nie zabrakło czasu na dobrą zabawę, sport, gry zespołowe, ogniska i dyskoteki. Zwiedziliśmy nadwiślańską ciuchcią Wisłę Malinkę ze skocznią Adama Małysza, Wisłę Czarne z Zamkiem – historyczną Rezydencją Prezydentów RP na Zadnim Groniu, zaporę i Jezioro Czerniańskie, piękno fauny i flory w Leśnym Parku Niespodzianek w Ustroniu, zdobyliśmy Równicę, a także koleją linową udaliśmy się na wierch Skolnity, nie mogło zabraknąć rekreacji w Parku Wodnym Tropikana w Hotelu Gołębiewski oraz plażowania nad Wisłą. Odbyliśmy też naszą oazową pielgrzymkę na Górkę w Szczyrku, gdzie nawiedziliśmy sanktuarium Matki Bożej Królowej Beskidów. Chociaż drogą i upałem byliśmy znużeni, jednak piękno i bliskość Maryi sprawiły, że radość napełniła nasze serca. Pielgrzymowanie do Maryi jest czymś specjalnym, czymś co zmienia postępowanie, prowadzi do lepszego poznania siebie, dobrych wyborów i do szczęścia.

A wszystko to pod duchowym kierownictwem ks. Grzegorza Morawca, diecezjalnego duszpasterza "Dzieci Maryi" oraz zaangażowaniu wspaniałych animatorów: Moniki Boiwko, Poli Filipek, Jakuba Glinki i br. Grzegorza Piskorza. Oazowe dni przebiegały pod hasłem: "Serce Maryi – nasza arka". W codziennych rozważaniach biblijnych i różańcowych wydobywaliśmy sens i znaczenie tych słów dla naszego życia. Odkryliśmy prawdę, że nie ma takiej sprawy, z którą nie można udać się do Maryi, a człowiek "wysuszony" trudami życia, może znowu zakwitnąć przy Jej Sercu. Zbliżający się nowy rok szkolny jest właściwym momentem, aby sobie o tym przypomnieć!

s. Jozuela M. Biernat


 
W celu uczynienia strony internetowej bardziej użyteczną i funkcjonalną, używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne
ze zgodą użytkownika na ich stosowanie. Dowiedz się więcej lub zmień ustawienia plików cookies.