Relikwie Apostoła Różańca w diecezji

Na prośbę Polskiego Zwierzchnictwa Zakonu Rycerskiego Świętego Grobu Bożego w Jerozolimie, Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak wyraził zgodę na peregrynację po terenie diecezji sosnowieckiej relikwii i ikony bł. Bartolo Longo - Kawalera Wielkiego Krzyża Zakonu Rycerskiego Świętego Grobu Bożego w Jerozolimie i budowniczego Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Pompejach.

pere bartolo longo„Wyrażamy nadzieję, że podjęta w miesiącu listopadzie 2017 wspólna modlitwa przy relikwiach błogosławionego będzie miała miejsce nie tylko w parafiach, na terenie których zamieszkują członkowie Polskiego Zwierzchnictwa Zakonu Rycerskiego Świętego Grobu Bożego w Jerozolimie, ale spotka się również z zainteresowaniem Księży proboszczów i szerokiego grona wiernych z pozostałych parafii. Ufamy, że peregrynacja przyniesie bogate owoce dla Diecezji sosnowieckiej, dla całej naszej umiłowanej Ojczyzny, dla Ziemi Świętej a także dla członków Zakonu Rycerskiego Świętego Grobu Bożego w Jerozolimie” - tłumaczy organizujący peregrynację Paweł Szopa.

Podczas peregrynacji członkowie Zakonu będą przybliżać wiernym zarówno charyzmat Zakonu Rycerskiego Świętego Grobu Bożego w Jerozolimie, polegający na niesieniu różnorodnej pomocy dla chrześcijan w Ziemi Świętej, jak i postać bł. Bartolo Longo, „Apostoła Różańca”, propagatora nowenny pompejańskiej oraz inicjatora wielu dzieł charytatywnych.

Parafie zainteresowane goszczeniem u siebie relikwii i ikony bł. Bartolo Longo proszone są o kontakt telefoniczny lub e-mailowy z Kawalerem OESSH Pawłem Szopą celem ustalenia konkretnego terminu (tel. 571 23 78 56; mail. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.).

pere pompejanska