Festiwal Kolęd zaprasza wokalistów i... filmowców

Na stronie www.mfkip.pl trwają zapisy do XXIV edycji Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. K. Szwarlika – przeglądu na trwałe wpisanego w historię diecezji sosnowieckiej i będącego niemal jej rówieśnikiem. Na terenie naszej diecezji sosnowieckiej przesłuchania eliminacyjne do Festiwalu odbędą się 11 grudnia w Dąbrowie Górniczej, 13 grudnia w Będzinie oraz od 11 do 15 grudnia w Jaworznie. W tym roku organizatorzy zapraszają także do konkursu na najlepszy świąteczny film krótkometrażowy.

Od 2 do 27 grudnia eliminacje do Festiwalu odbędą się na terenie całej Polski (Będzin, Bielsko-Biała, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Dębno, Dobrodzień, Gdańsk, Gniezno, Goleniów, Jarosław, Jaworzno, Katowice, Kielce, Kołobrzeg, Kraków, Krasnobród, Lipsko, Lublin, Łambinowice, Łódź, Morąg, Nowa Sól, Ostrowiec Świętokrzyski, Piotrków Trybunalski, Racibórz, Radom, Rybnik, Sanok, Tarnowskie Góry, Tuchów, Wadowice, Warszawa i Wrocław) oraz za naszą wschodnią granicą.

Zgłoszenia przyjmowane są do 27 listopada. Udział w Festiwalu jest bezpłatny. Do udziału zaproszeni są wszyscy, chcący podzielić się własną interpretacją najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek. Festiwal przeznaczony jest dla amatorów (w tym uczniów i absolwentów szkół muzycznych I stopnia), którzy ukończyli 6 lat. Można śpiewać solo i w zespołach, z instrumentami lub podkładem z płyty. Zwycięzcy ze wszystkich rejonów eliminacji zostaną zaproszeni na przesłuchania finałowe do Będzina, które odbędą się w dniach 11-13 stycznia 2018 r. Festiwal zwieńczy 14 stycznia Koncert Galowy. Całość wydarzenia będzie transmitowana na żywo w Internecie.

Tegoroczny Festiwal to także konkurs na film krótkometrażowy zatytułowany „Jak można spędzić święta Bożego Narodzenia”. Maksymalnie 2-minutowe filmy pokazujące jak spędzamy lub chcielibyśmy spędzać Święta mogą przesyłać wszyscy, którzy ukończyli 12. rok życia. Na prace filmowe czekamy do końca roku, a najciekawsze nagrodzimy pokażemy podczas styczniowego Festiwalu.

Wszystkie informacje szczegółowe można znaleźć na stronie www.mfkip.pl. Serdecznie zapraszamy do wspólnego kolędowania. Niech niesiona w kolędach i pastorałkach nowina o Narodzeniu Chrystusa w Betlejem znów połączy całą Polskę!

Partnerem Strategicznym Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek jest Polska Spółka Gazownictwa.


 
W celu uczynienia strony internetowej bardziej użyteczną i funkcjonalną, używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne
ze zgodą użytkownika na ich stosowanie. Dowiedz się więcej lub zmień ustawienia plików cookies.