WITAMY!  
24.05.2015.
PRZYPOMINAMY, ZAPRASZAMY
Wakacje w Bułgarii
Wakacje w BułgariiBiała jest małym spokojnym miasteczkiem położonym między Varną i Burgas, 5 km od miasteczka Obzor. To romantyczny zakątek przyrody łączący góry, las i morze. To oaza spokoju, w której można odpocząć z dala od hałasu i nadmiaru turystów. W kurorcie funkcjonuje duża ilość restauracyjek, kawiarenek i pubów, które oferują smaczne potrawy po przystępnych cenach. Nad zatoką rozciąga się szeroka piaszczysta plaża, a temperatury wody w morzu w okresie od czerwca do września wahają się od 22 do 27 o C. Wyjazd przeznaczony dla dzieci i młodzieży.
Czytaj całość
 
Zmarł ks. Marek Droźniak
Autor: kmk / kjk   
02.05.2012.
Zmarł ks. Marek Droźniak1 maja (wtorek) zmarł nagle ks. Marek Drożniak, ksiądz diecezji sosnowieckiej pracujący do niedawna w Kanadzie.

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 6765

Czytaj całość
 
Informacja
Autor: ks. Jarosław Kwiecień   
27.04.2012.
InformacjaInformuję, że z dniem 1 maja 2012 roku przestaję pełnić funkcję rzecznika prasowego diecezji sosnowieckiej i administratora strony internetowej www.diecezja.sosnowiec.pl. Po tym terminie zostaną opublikowane dane nowej osoby lub osób, które przejmą moje obowiązki.
Czytaj całość
 
Młodzi jałmużnicy
Autor: Lucyna Modlibóg   
26.04.2012.
Młodzi jałmużnicyOd 20 do 22 kwietnia podsumowano projekt „Młodzi jałmużnicy”. Miał on pokazać uczniom szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, czym jest jałmużna. W czasie szeregu spotkań i warsztatów z ludźmi zaangażowanymi w różne dzieła pomocy bliźniemu młodzież zobaczyła, że jałmużna to podarowanie komuś swojego czasu, zaangażowania oraz wiedzy i umiejętności.

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 2681

Czytaj całość
 
Zmarł bp Jan Bernard Szlaga
Autor: KAI   
25.04.2012.
Zmarł bp Jan Bernard Szlaga W środę 25 kwietnia o godz. 6.25 w Kociewskim Centrum Zdrowia (szpitalu św. Jana) w Starogardzie Gdańskim zmarł pierwszy biskup pelpliński Jan Bernard Szlaga – poinformował KAI rzecznik biskupa ks. prałat Ireneusz Smagliński. Zmarły miał 72 lata. Od 1992 r. był biskupem diecezjalnym w Pelplinie.

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 2756

Czytaj całość
 
Pomóż budować Dom Matki i Dziecka
Autor: kjk (KAI)   
23.04.2012.
Pomóż budować Dom Matki i Dziecka„Życie uczy nas, że pomoc, której udzielamy musi być nie tylko szybka, ale nade wszystko bardzo roztropna, merytoryczna i kompleksowa” – przypomina bp Grzegorz Kaszak w liście, który był czytany w  we wszystkich kościołach diecezji sosnowieckiej. Jako konkretny wyraz tej pomocy podaje powstający Dom Matki i Dziecka.

Komentarze (3) | Odsłon: 3161

Czytaj całość
 
Dzień Otwarty
Autor: Adrian Robert Łukowicz   
22.04.2012.
Dzień OtwartyTegoroczny "Dzień Otwarty" odbędzie się 28 kwietnia w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Sosnowieckiej w Krakowie. Dzień otwarty rozpocznie się o godzinie 10:00, planowane zakończenie około godziny 16:00.

Komentarze (1) | Odsłon: 2769

Czytaj całość
 
Plan peregrynacji
Autor: kjk   
22.04.2012.
Plan peregrynacjiZapraszamy do najbliższych kościołow – stacji peregrynacji relikwi krwii bł. Jana Pawła II i obrazu Miłosierdzia Bożego.

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 3794

Czytaj całość
 
List Episkopatu Polski na Niedzielę Biblijną
Autor: BP KEP   
22.04.2012.
List Episkopatu Polski na Niedzielę BiblijnąObchodzona po raz czwarty Niedziela Biblijna, która otwiera Tydzień Biblijny, to doskonała okazja, aby w naszych sercach i rodzinach odnowić przymierze z Bogiem – czytamy w Liście Episkopatu Polski, który będzie czytany we wszystkich kościołach 22 kwietnia. Publikujemy treść tego listu.

Komentarze (2) | Odsłon: 2802

Czytaj całość
 
Słowo na niedzielę: odkrywamy Boże Słowo
Autor: ks. Grzegorz Kopyś   
21.04.2012.
Słowo na niedzielę: odkrywamy Boże SłowoDz 3, 13-15. 17-19;
Ps 4, 2. 4 i 9;
1 J 2, 1-5a;
Łk 24, 35-48.

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 2265

Czytaj całość
 
Msza o uzdrowienie
Autor: Barbara Drąg   
21.04.2012.
Msza o uzdrowienie24 kwietnia o godz. 18.00 zapraszamy do Jaworzna na kolejną Mszę Świętą z modlitwą o uzdrowienie, która tradycyjnie będą odprawiać nasi przyjaciele z Rychwałdu: o. Bogdan Kocańda, o. Donat, o. Sylwester z Zakonu Franciszkanów. Pasją Jezusa była posługa ludziom, chorym, cierpiącym! Ta pasja przepełniała też wierzących w Dziejach Apostolskich, które są pełne uzdrowień i cudów w imieniu Jezus. Napisz razem z nami 29 rozdział Dziejów Apostolskich!

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 1837

Czytaj całość
 
W Hutkach
Autor: ks. Zygmunt Woźniak   
21.04.2012.
W HutkachZ czym kojarzą się Hutki? Kojarzą sie różnie: z małą wioską przy trasie Olkusz -  Klucze - Zawiercie, z rozległym sosnowym lasem, z dawną bazą wojskowa i z obiektem pięknie zagospodarowanym, na pierwszy rzut oka sprawiającym wrażenie sanatorium. Tak, to więcej niż sanatorium, to Zakład Opiekuńczo - Leczniczy, pod kierownictwem ojców kamilianów: ojca dyrektora Józefa i kapelana Andrzeja. Jest to miejsce wielkiego doświadczenia, a nawet cierpienia.

Komentarze (2) | Odsłon: 2561

Czytaj całość
 
Przeniknięci promieniami Bożego Miłosierdzia
Autor: Łukasz Kmita   
20.04.2012.
Przeniknięci promieniami Bożego Miłosierdzia– Każdy z nas może być w tym najbliższym czasie przeniknięty promieniami wypływającymi z Serca Pana Jezusa. Jan Paweł II apelował do nas wszystkich, abyśmy poszerzali przestrzeń Bożego Miłosierdzia. Bóg nas umiłował, więc my też powinniśmy umiłować się nawzajem –  mówił w homilii bp Piotr Skucha podczas uroczystej Mszy świętej sprawowanej w bazylice św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu. Podczas liturgii 20 kwietnia uroczyście powitano obraz Jezusa Miłosiernego oraz relikwie Jana Pawła II.

Komentarze (4) | Odsłon: 4183

Czytaj całość
 
Księża odbywają swoje rekolekcje
Autor: ks. Jarosław Kwiecień   
20.04.2012.
Księża odbywają swoje rekolekcjeOwocem wiary jest miłość – o tym m.in. przypomniał ks. Andrzej Przybylski kapłanom, którzy uczestniczyli w swoich dorocznych rekolekcjach w Brennej. Przewodnikiem dla 31 duchownych diecezji sosnowieckiej był rektor seminarium duchownego w Częstochowie.  Ks. Przybylski przypomniał nam też, że ksiądz jest tą osobą, która szczególnie narażona jest na działanie Szatana.

Komentarze (1) | Odsłon: 4673

Czytaj całość
 
Wideo Droga Krzyżowa (wspomnienie)
Autor: Paweł Stec / kjk   
20.04.2012.
Wideo Droga Krzyżowa (wspomnienie)W Wielki Piątek w parafii pod wezwaniem św. Jana Kantego Jaworzno – Niedzieliska odbyła się ostatnia wielkopostna droga krzyżowa. Dwugodzinne nabożeństwo przygotowała grupa parafialna, której przewodniczył ks. Waldemar Kuś. Rozważania stacji drogi krzyża były niejako podsumowaniem nauk głoszonych w okresie oczekiwania na śmierć i zmartwychwstanie Pana Jezusa oraz wynikiem głębokich przemyśleń nad Bożą miłością. Droga ta była ostatnim etapem przygotowań do Świąt Wielkiej Nocy. Zobacz film wideo.

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 2098

Czytaj całość
 
Gość Niedzielny: Objawienie Boże i objawienia prywatne
Autor: red. GN   
20.04.2012.
Gość Niedzielny: Objawienie Boże i objawienia prywatneChoć słowo „objawienie” kojarzy się z czymś zarezerwowanym dla wybranych osób, to dostęp do Bożego Objawienia ma każdy chrześcijanin, który z wiarą czyta Biblię. W niej żywy Bóg wciąż do nas mówi. Uznane przez Kościół objawienia prywatne są pomocne, ale nie ma obowiązku z nich korzystać. „Bóg zapalił potężny reflektor, który mocnym snopem prawdy oświetla nam drogę do nieba. – stwierdza ks. Jaklewicz – A jednak nieraz z uporem szukamy jakiejś dodatkowej latareczki czy światełka. Dlaczego czasem łatwiej ufamy prywatnym wizjom niż prawdzie Ewangelii, głoszonej od dwóch tysięcy lat przez Kościół?”. Tekst w sam raz na Niedzielę Biblijną!

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 2287

Czytaj całość
 
W najnowszej Niedzieli
Autor: red. Ndz   
20.04.2012.
W najnowszej NiedzieliWiara leczy rany [Andrzej Tarwid]
„Niedziela” zamieszcza relację z obchodów drugiej rocznicy katastrofy smoleńskiej w Warszawie, Krakowie i Częstochowie. Andrzej Tarwid pisze: „Największą rzeszę wiernych zgromadziła wieczorna Msza św. w archikatedrze św. Jana Chrzciciela na warszawskiej Starówce. – Katedra powinna być dzisiaj 10 czy nawet 15 razy większa, bo taka jest potrzeba serca – powiedział proboszcz katedralnej parafii, ks. Bogdan Bartołd. W Eucharystii w archikatedrze udział wzięli m.in. przedstawiciele rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej i tragedii katyńskiej, biskup polowy Węgier László Bíró oraz kilkudziesięciu kapłanów z całego kraju. Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył bp Antoni Pacyfik Dydycz. W wygłoszonej homilii wyraził przekonanie, że pamięci nie da się zadusić. – Nie udało się to w odniesieniu do męczenników Katynia, nie może się udać w odniesieniu do tych, którzy pielgrzymowali do ich grobów.

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 1919

Czytaj całość
 
Pielgrzymka Żywego Rózańca
Autor: ks. Andrzej Stasiak   
20.04.2012.
Pielgrzymka Żywego RózańcaSerdecznie zapraszamy wszystkie wspólnoty Żywego Różańca naszej, sosnowieckiej diecezji na doroczną Pielgrzymkę Żywego Rózańca do sanktuarium Matki Bożej Anielskiej w Dąbrowie Górniczej 28 kwietnia (sobota) o godz. 10.00.

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 1144

Czytaj całość
 
Kurs i egzamin
Autor: (kpł)   
20.04.2012.
Kurs i egzaminZapraszamy na kolejne spotkanie w ramach Ogólnodiecezjalnego Kurs na ceremoniarza diecezji sosnowieckiej. Kurs jest przeznaczony dla wyróżniających się lektorów w parafiach. Kandydat na ceremoniarza powinien cieszyć się dobrą opinią u ks proboszcza i księdza opiekuna i posiadać zamiłowanie do liturgii. Wiek uczestnika to szkoła średnia lub klasa trzecia gimnazjum.

Komentarze (1) | Odsłon: 2243

Czytaj całość
 
O spocie Szczególne uprawnienia
Autor: BP KEP   
20.04.2012.
O spocie Szczególne uprawnieniaDuchowni przechodzą na emeryturę w takim samym wieku jak wszyscy. Są poza grupą ze szczególnymi przywilejami – podkreśla rzecznik Episkopatu ks. dr Józef Kloch.

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 1073

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 19 z 3765
Gościmy
Odwiedza nas 1 gość
Nowości
Sonda
Na co przekażesz 1 procent swojego podatku?
NA MARGINESIE

cURL error 6: Could not resolve host: www.nowet.info.pl

Komentowane
Przeniknięci promieniami Bożego Miłosierdz...
...
Więcej...

Przeniknięci promieniami Bożego Miłosierdz...
...
Więcej...

Diakonat Anno Domini 2011 (fotoreportaż, c...
...
Więcej...

Informacje dla Służby Liturgicznej Ołtarza
...
Więcej...

Dzień Otwarty
...
Więcej...

Liturgia
Webdesign by Webmedie.dk Ny hjemmeside