Sosnowiec: otwarcie "Charity Shop"

Data rozpoczęcia: 2019-09-12 12:00
Data zakończenia: 2019-09-12 13:00
Autor: Jarosław Ciszek

Wielki społecznik, niezwykła kobieta, a przy tym przyjaciółka Hospicjum Sosnowieckiego, Elżbieta Laskiewicz – aktorka Teatru Zagłębia, kierowała się zawsze ideą, że pomaganie ludziom przynosi więcej obdarowującemu, niż obdarowanemu.

Podczas jednej ze swoich podróży do Wielkiej Brytanii trafiła do Charity Shop – sklepu charytatywnego, w którym proponowane są za symboliczną kwotę, przedmioty darowane na rzecz lokalnej organizacji pożytku publicznego. Idea ta bardzo przemówiła do Eli i jej wielkim marzeniem stało się stworzenie takiego sklepu w Sosnowcu.   

Dlatego, aby uczcić pamięć naszej przyjaciółki i spełnić jej marzenie otwieramy  szczególne miejsce pod nazwą „PLASTER MIODU”. Zachęcamy do odwiedzenia go, by zapoznać się z samą postacią Elżbiety Laskiewicz, a ponadto by włączyć się w jej inicjatywę. Można tu nabyć prezentowane przedmioty,  a całkowity dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na cele statutowe Hospicjum Sosnowieckiego.

To, co dla kogoś nie stanowi szczególnej wartości, dla innej osoby może być rzeczą ważną i godną uwagi. W ten sposób przedmioty ładne, użyteczne mogą znaleźć nowego nabywcę. Dlatego apelujemy do czytelników, podaruj nam przedmioty całkiem nowe albo stare w stanie idealnym, my nadamy im drugie życie! 

Sklepy charytatywne działają z sukcesem w wielu krajach Europy, od jakiegoś czasu również w Polsce. Pierwszy w Sosnowcu powstaje na ul. 3Maja 1. Tu możesz przynieść książki, akcesoria, porcelanę, biżuterię, płyty winylowe i CD, ubrania(tylko nowe), artykuły domowe i rękodzielnicze.     To pierwsza tego rodzaju placówka w mieście, która pozwoli, aby każdy mógł stać się darczyńcą, włączając się w tego rodzaju działania charytatywne. 

Zbiórka rzeczy rozpoczyna się 27 sierpnia w każdy wtorek i w czwartek w godz.  od 10.00 do 16.00, a w każdą środę w godzinach od 12.00 do 18.00.

Uroczyste otwarcie punktu „Plaster Miodu” 12 września o godz.12.00.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.