Kalendarz wydarzeń

Popołudnie w Karmelu

Piątek 21 kwiecień 2017 16:30 - 21:00

Siostry Karmelitanki z Sosnowca zapraszają na kolejny cykl comiesięcznych spotkań "Popołudnie w Karmelu czyli Szkoła Modlitwy". W kolejnym roku przez formację prowadzić będą Święci Starego Testamentu – Ludzie Pustyni i Gór, Prorocy i Patriarchowie, mężczyźni i kobiety, ludzie wielcy i możni, albo mali i nic nie znaczący, których Pan pociągnął do Siebie i przez których objawia nam swoje Miłosierdzie i Wszechmoc. Będziemy przyglądać się ich historiom, zaglądać w tajemnice ich relacji z Najwyższym, wsłuchiwać w ich modlitwy i odpowiedzi Boga. Towarzyszył nam będzie ksiądz Tomasz Smalcerz.

Spotkania będą odbywały się w trzecie piątki miesiąca w godzinach 16.30 – 21.00. Tematy poszczególnych spotkań oraz materiały do przestudiowania będą podawane stronie internetowej klasztoru.

 

Ramowy plan spotkań:

16.30 – zawiązanie wspólnoty

17.00 – konferencja

18.00 – czas na herbatę, odpowiedzi na pytania oraz wspólne dzielenie się Słowem Bożym i doświadczeniem modlitwy

19.30 - adoracja Najświętszego Sakramentu i medytacja Słowa Bożego

20.30 - błogosławieństwo sakramentalne i zakończenie

 

Terminy spotkań piątkowych:

21 października

18 listopada

16 grudnia

20 stycznia

17 lutego

17 marca

21 kwietnia

19 maja

 

Drogi Przyjacielu! Serca nasze pełne są pytań i pragnień, a tempo życia w dzisiejszym świecie nie sprzyja poszukiwaniom oraz udzielaniu głębokich odpowiedzi. Popołudnie w Karmelu to nasza propozycja dla tych z Was, którzy gotowi są zaryzykować wspólne poszukiwania, dzielenie się wiarą i doświadczeniem, ciszę modlitwy i wsłuchiwanie się w Słowo Boże. CHCEMY IŚĆ RAZEM, dlatego zapraszamy młodzież po ukończeniu 18 roku życia i dorosłych pragnących pogłębić swoje życie duchowe na nasze piątkowe spotkania do naszego domu w Sosnowcu.

Siostry Karmelitanki Dzieciątka Jezus

szkola modlitwy karmel

Miejsce : Klasztor sióstr karmelitanek w Sosnowcu (ul. M.T. Kierocińskiej 25)
Kontakt : s. Fidelis; tel.: +48 784033616, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Wróć


 
W celu uczynienia strony internetowej bardziej użyteczną i funkcjonalną, używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne
ze zgodą użytkownika na ich stosowanie. Dowiedz się więcej lub zmień ustawienia plików cookies.