Biskup zachęca do wsparcia Caritas 1%

Wśród wielu pomysłów na przekazanie 1% podatku warto wspierać te działające na naszym terenie. Do wsparcia diecezjalnej Caritas w komunikacie zachęca Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak..

Czytaj więcej

Życzenia Księdza Biskupa

"Dzieląc się radością z przeżywania świąt Bożego Narodzenia, życzę, aby ten święty czas umocnił w nas wiarę, nadzieję i miłość, przynosząc naszym duszom głęboki pokój" – pisze w świątecznych życzeniach dla Diecezjan i Internautów Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak. 

Czytaj więcej

Biskup dziękuje kalwaryjskim pątnikom

"Z całego serca dziękuję wszystkim uczestnikom tegorocznej pielgrzymki. Cieszę się, że mimo strug deszczu zdecydowaliście się tak licznie wyruszyć na kalwaryjskie Dróżki. Dziękuję za Wasze piękne świadectwo" - napisał Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak dziękując pielgrzymom z całej diecezji, którzy 17 września udali się do Kalwarii Zebrzydowskiej.

Czytaj więcej

Do Rodziców i Dziadków Księży i Osób Konsekrowanych

W sobotę, 8 października, odbędzie się tradycyjna Pielgrzymka Rodziców i Dziadków Kapłanów oraz Osób Konsekrowanych do sosnowieckiej Katedry. Zaproszenie do udziału w niej skierował Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak, który będzie przewodniczył liturgicznym obchodom.

Czytaj więcej

Biskup zaprasza chorych do Czeladzi

Tradycyjnie w pierwszą środę września (7.09) odbędzie się diecezjalna pielgrzymka chorych do kościoła św. Stanisława w Czeladzi, gdzie czczony jest obraz Matki Bożej Pocieszenia. Specjalne zaproszenie skierował do wiernych Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak, który o g. 11 przewodniczyć będzie Mszy św. z udzieleniem sakramentu Namaszczenia Chorych i ucałowaniem relikwii św. Jana Pawła II.

Czytaj więcej

Biskup dziękuje i zaprasza wolontariuszy ŚDM

Organizacja Światowych Dni Młodzieży w naszej diecezji oraz będącego częścią wydarzeń centralnych Kampusu w Jerzmanowicach nie byłaby możliwa bez tytanicznej pracy setek wolontariuszy pracujących w parafiach i komitecie diecezjalnym. 3 września Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak serdecznie zaprasza ich wszystkich na dziękczynną Mszę św. w kościele Matki Bożej Bolesnej w Czeladzi i wspólne radosne spotkanie w ogrodach plebanijnych parafii. Szczegóły w zamieszczonym komunikacie:

Czytaj więcej

Biskup dziękuje pielgrzymom

Blisko 3 tysiące złotych z przeznaczeniem na remont prowadzonego przez Caritas domu dla bezdomnych w Dąbrowie Górniczej zebrali wierni pielgrzymujący z Będzina na Jasną Górę. Ofiary składane były na tacę podczas Mszy św. w Ligocie Woźnickiej 24 sierpnia. Słowa wdzięczności do pątników skierował Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak.

Czytaj więcej

Biskup dziękuje za ŚDM

Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak serdecznie dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do wspaniałego przeżycia, jakim dla gości z zagranicy i naszych diecezjan były Światowe Dni Młodzieży. Wśród podziękowań także to dla wszystkich relacjonujących przebieg imprezy i przysyłających zdjęcia, które pojawiały się na naszej stronie.

Czytaj więcej

Biskup zaprasza do NMP Anielskiej

Odpust Porcjunkuli i Diecezjalna Pielgrzymka Niewiast i Dziewcząt do Sanktuarium NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej drugiego sierpnia to jedno z najważniejszych religijnych wydarzeń roku w Zagłębiu. Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak w specjalnym komunikacie serdecznie zaprasza do udziału w tym wydarzeniu. Centralna suma odpustowa tego dnia pod przewodnictwem naszego Ordynariusza odprawiona zostanie o g. 11. Pozostałe Msze św. o godzinie 7, 9, 16 (w intencji matek i małych dzieci), 18 (w intencji narzeczonych i małżeństw) i 20. Uroczystość poprzedzi rozpoczynająca się 24 lipca nowenna przygotowująca odprawiana w czasie Mszy św. o g. 18.

Czytaj więcej

Biskup zaprasza do udziału w ŚDM

"Zbliża się wielkie święto młodych chrześcijan, którym już teraz żyje cały Kościół katolicki. W naszej diecezji, w okresie poprzedzającym Światowe Dni Młodzieży w Krakowie, będą przebywać ponad trzy tysiące pielgrzymów z różnych zakątków świata. (...) Dla wszystkich będzie to okazja do wspólnej modlitwy, wzajemnego poznania się, zawierania znajomości, a może nawet nawiązania przyjacielskich relacji" - czytamy w słowie Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka, w którym zaprasza do udziału w wydarzeniach diecezjalnych w ramach ŚDM - szczególnie pielgrzymce na Jasną Górę (22 lipca) i spotkaniu na Placu Papieskim (23 lipca).

Czytaj więcej


 
W celu uczynienia strony internetowej bardziej użyteczną i funkcjonalną, używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne
ze zgodą użytkownika na ich stosowanie. Dowiedz się więcej lub zmień ustawienia plików cookies.